SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

7 ok, amiért érdemes a kamasznak önvédelmet tanulnia

Családinet [cikkei] - 2019-07-09
A nyár nem csak a pihenés időszaka a fiatalok számára, hanem tökéletesen alkalmas arra is, hogy új ismereteket sajátítsanak el. Vannak, akik ilyenkor nyelviskolába járnak, mások pedig olyan sportágakkal ismerkednek meg, amelyeket aztán szeptembertől az iskolai rutinba is beépíthetnek.

Kovács Ildikó önvédelmi szakértő szerint az önvédelmi oktatáson való részvétel rendkívül hasznos sport, hiszen azon túl, hogy a fizikai kondíciót és állóképességet javítja, a bármikor felmerülő krízishelyzetekben is segítséget nyújt. A szakértő összegyűjtött 7 okot arra, miért éri meg önvédelmi edzésen való részvételre biztatni kamasz gyerekeinket.

Verekedó fiúk


1. Az önvédelmi oktatáson nem csak gyakorlati, hanem elméleti tudást is kapnak a kamaszok, így szóbeli és fizikai atrocitás esetén is eredményesen meg tudják magukat védeni. Azok számára, akik szeptembertől egyedül közlekednek majd az otthonuk és az iskola között, ez különösen hasznos lehet.


2. A fiatalok elsajátítják azt is, miként kell a leghatékonyabban segítséget kérni, vagy hogyan tudnak egyszerűen, de eredményesen beavatkozni akkor, ha a környezetükben bántalmaznak valakit – legyen szó iskolai erőszakról, vagy az utcán látott támadásról.

Lány lába


3. Az önvédelmi oktatások során igazoltan javul a fiatalok a döntéshozatali képessége, gyorsabban, határozottabban fognak cselekedni, ez pedig az életük más területein, így iskolai teljesítményükben is pozitív változást eredményez majd.


4. Tekintettel arra, hogy az edzések során a támadási szituációkat és azok elhárítását jobb és bal oldalra egyaránt gyakorolják a kamaszok, jelentős mértékben javul az egyensúlyérzékük. Ráadásul a technikák gyakorlása közben mindkét agyféltekéjüket dolgoztatják, amely hosszú távon szintén az iskolai teljesítmény növekedést eredményezheti.


5. Az önvédelmi oktatás elméleti és gyakorlati tudása révén a fiúknál már néhány hónap alatt kialakul egy magabiztos, oltalmazó, védő, segítő magatartás, melyet felnőttként is saját magukénak tartanak majd.


6. A lányoknál a támadási helyzetek gyakorlásával nem csak egy határozott, tudatos fellépés alakul ki, hanem egy olyan megelőző látásmód is, amely megakadályozza például azt, hogy később bántalmazó párkapcsolatba kerüljenek.


7. A fiatalok pontosan tudni fogják, hogy mire képes a testük, miben ügyesek, melyek azok a technikák, amelyekkel hatékonyan meg tudják védeni magukat támadási helyzetben. Ha az önvédelmi edzéseket már nyáron elkezdik, könnyebben tudják majd folytatni rendszeres mozgásként iskolai időben is. Ez a tudás pedig akár életeket is menthet.

Fiatal hátulról

Névjegy


Kovács Ildikó önvédelmi instruktor közel másfél évtizede űz többféle harcművészeti stílust és küzdősportot, nyolc éve pedig speciális, női önvédelmi képzéseket is tart. Évente mintegy 150 előképzettséggel nem rendelkező tanítványt készít fel fizikálisan és mentálisan. A képzésein elsajátított védekező technikákat a résztvevők éles helyzetekben is eredményesen alkalmazzák. Úgy véli: az önvédelem olyan tudás, amelyet mindenkinek el kellene sajátítania.

Kapcsolódó cikkeink:

Indexkép: sasint / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja