SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tudod, mit tehetsz idén ősztől egészen nyárig?

Himer Csilla [cikkei] - 2011-08-29
A múlt heti postban, amennyiben tini vagy, arra kaptál 7 tippet, honnan szerezz pénzt Magadnak ahhoz, hogy a megszokott nyári buliszínvonalat tartani tudd a suli alatt is. Már akkor is mondtam (írtam), hogy egy dolog, hogy mennyire vagy képes a bevételeidet növelni, virítani viszont csak akkor leszel képes a lóvét, ha a több bevétel mellé azt is képes vagy megtanulni, hogy hogyan tarts meg belőle minél többet. Na, érdekel? Akkor olvass még egy kicsit tovább!

Úgy látszik, pénzügyek terén üldözni fognak a prímszámok (vagyis a csak eggyel és önmagukkal osztható számok), mert most is 5 tippet kapsz tőlem arra nézve, hogyan tudsz minél több pénzt megtartani abból, amit megkerestél.

  1. takarékoskodsz - igaz, az alapvető cél eddig az volt, hogy bulizhass, vagyis gyakorlatilag az, hogy szórd a pénzt. DE! Ha nem csak a mennyiség, hanem a minőség is számít, akkor lehet, hogy még Neked is megéri, hogy egy kicsit több pénzt tegyél félre egy-egy orbitálisabb bulira. Mi kell ehhez? Rendszeresen tegyél félre a megkeresett pénzedből egy bizonyos összeget. Hogy mennyit, az csak Rajtad múlik, meg azon, milyen messze van időben a kiszemelt buli, és ott mennyit akarsz költeni. Úgyhogy számolj!
  2. spórolsz - bár rokon értelmű kifejezésnek tűnhet, ebben a felállásban nem azonos a takarékoskodás (é. megtakarítás) és a spórolás (é. kiadások visszafogása) fogalma. A kiadásaid visszafogásával, átcsoportosításával nehezen hihető, de már havi szinten is sok pénzt tudsz megfogni. Egy feltétele van csak: nem szabad azonnal elkölteni az így megszerzett pénzt valami másra, hanem csapd hozzá a megtakarításaidhoz.
  3. bankbetét - ha már megtakarítasz, akkor legyen is valami plusz a dologban! A beosztás és a kiadások visszafogása magában szép, de attól még nem lesz igazán bucira tömött a pénztárcád. Bármilyen hihetetlen, de még egy tininek is lehet befektetése. A legismertebb a bankbetét, amire kamatot kapsz (igaz, általában nem eget verőt, de legalább azért a pénzért sem Neked kell dolgoznod.)
  4. vállalkozás - ha már saját “vállalkozásod” van, és abból szerzed a pénzt, akkor nem árt néha fejleszteni, vagyis visszaforgatni bele a pénzt. Általában ahogy nő a “céged”, vele együtt a bevételeid is nőnek. Persze ezt is jól meg kell tervezni, ki kell számolni, ellenben nem lehetetlen.
  5. értékpapírok - na, ehhez már azért nem árt a szülői segítség is. Viszont a mi családunkban is létezik. Ha már elég sok pénzt kalapáltál össze, akkor lehet lekötött betétbe, megtakarítási számlára, sőt akár befektetési alapba is pakolni a pénzt. Ehhez  a manőverhez általában nem árt valamelyik szülőd sem, hogy intézze az ügyeket, de nem hinném, hogy ha ezzel az ötlettel állsz elő, akkor elkezdeni kergetni az asztal körül, hogy “De hülye vagy, fiam/lányom!”

Ha jobban megnézed, ezek mind olyan lehetőségek, amiket egy felnőtt is megtehet. És Te is. Csak kicsiben. Úgyhogy van lehetőséged gyakorolni.  

És van itt még egy dolog: ezek a lehetőségek akkor szólnak igazán nagyot, ha nem az a legfőbb céljuk, hogy elszórd az így megszerzett pénzt bulira. Lehet belőle azt is, de akár alapozás is lehet belőle valami jobb életszínvonalhoz. Vagyis nem árt, ha más céllal is keresel, raksz félre, fialtatsz pénzt, mint a bulizás. Szerintem a szüleid sem fognak tiltakozni, ha beszállsz, vagy netán önállóan ki is pengeted pl. a már sokszor kért iPad, mp3-as, stb. árát.


Ennek a technikának pedig van még egy nagy előnye: a szüleid nem szólhatnak bele, hogy mire költöd azt a pénzt, amiért Te dolgoztál meg, amit Te hoztál össze.

Ez így elég vonzó, igaz?

Tudod, mit (nem) tettél az idén nyáron? -7 tipp diákoknak pénzkereséshez

Himer Csilla


Himer Csilla
Kisvállalkozások kreatív kontrollingja

Elérhetőségem:
Honlap: http://www.zsebedremegyek.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja