SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

PONGRÁC

Családinet [cikkei] - 2006-06-07
PONGRÁC van; gondolkodik, filozofálgat, az élet nagy kérdésein töpreng, vagy éppenséggel az élet kicsiny dolgain mereng; dolgokon, amiket más észre sem venne. Neki viszont feltűnnek, mert ő mindenre figyel, minden érdekli.

PONGRÁC a kretamagazin.hu oldalain kelt életre. Szerettünk volna egy olyan figurát, grafikus barátot az olvasóknak, aki naponta új elme-kalandokba keveredik, aki a maga mozdulatlanságával, a 'csak vagyok, és a világ is van' állapotával megmosolyogtató színfolt ebben a mi internetes világunkban.

PONGRÁC aztán több lett, mint aminek első pillantásra láttuk. Kadosa-Kiss József figurájáról hamar kiderült, hogy sokunknál okosabb, megfontoltabb, gyerekebb és felnőttebb, derűlátóbb és jószívűbb, tapasztaltabb és kedvesen naívabb. Azóta is gondol. Minden áldott nap.

         PONGRÁC már híres is lett. 25 híres embert kértünk fel, hogy írjanak szövegeket a képregényekhez. A 25-ök gondoltak, írtak, alkottak. Karafiáth Orsolya május 1-én megnyitotta hősünk
első önálló kiállítását a Millenárison, ahol a Nyakunkon a nyár! programjai között szerepeltek a következő kedves ismerőseink gondolatai is:

Ágens, Bakács Tibor Settenkedő, Bárdos Deák Ágnes, Bródy János, Dolák-Saly Róbert, Esze Dóra, Finy Petra, Gubás Gabi, Győrffy Miklós, Hajós András, Havas Henrik, Kiss Tibor (2) (3), Kozma György, Legát Tibor, Lévai Balázs, Müller Péter Sziámi, Németh Gábor, Németh Juci, Pauer Gyula, Réz András, Rutkai Bori, Till Attila, Vágó István, Vágvölgyi B. András, Varró Dani.


PONGRÁC tovább nyomul. Most, hogy nem csupán virtuálisan, hanem
5 méteres fizikai valójában is életre kelt, nincs, nem lesz megállás! Egyre-másra megjelenik majd a városban, az országban kiállításaival, ötleteivel, játékaival. Nincs messze a pillanat, amikor te is találkozhatsz vele!

Szeretnénk, ha a PONGRÁC-gondolatok nem csak a mi site-unkon, hanem széles ez Interneten terjednének.



Az oldal alján letölthettek bannereket, amelyeket a honlapotokon elhelyezve, saját, minden reggel megújuló képregényt kínálhattok az érdeklődőknek.

És nem csak képregény, hanem hírverés is: ha írtok nekünk, felrakjuk az általatok megadott 150 karakternyi hirdetési sorokat a napi képregénycsíkok alsó szövegdobozába. Így mindenki, aki közreműködik kedvencünk népszerűsítésében, maga is híres(ebb) lesz, hisz minden kattintással terjed a híre.


(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja