SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Vegyes technikák

Kókai Kata [cikkei] - 2005-07-06
Mozaikozás, gipszöntés, kavicsfestés

Mozaikozás

Kellékek:


· Mozaikozáshoz használható csempe vagy üvegdarabok
· Üveg vagy cserép
· Fugázó anyag
· Szivacs
· Akril festék
· Csempe-vagy üvegragasztó (a mozaikok típusától függően)

A megtisztított, száraz üveg vagy cserép felületére ragasztjuk a mozaikkockákat. Közöttünk hagyjunk 1-2 mm-es rést a fugázó anyag számára. A fugázó anyagot közepesen sűrűre kikeverjük vízzel, majd egy lapos kés vagy spakli segítségével belesimítjuk a mozaikok közötti résbe. A fugázó anyagot akril festékkel tetszés szerint színezhetjük. Mielőtt megszáradna, nedves rongy vagy szivacs segítségével letisztítjuk a mozaikokra kenődött fugázó anyagot. Ha a teljes száradás után is piszkosnak tűnik, ecetes rongy segítségével fényessé tehetjük.

Gipszöntés

Kellékek:



· Gipsz, víz
· Keverőtál
· Kiöntő forma

A gipszet és a vizet öntsük a keverőtálba, s keverjük el buborék- és csomómentesre. Az elkészült masszát öntsük bele a (lehetőleg műanyag) formába, és simítsuk vízszintesre a tetejét. Amint megkötött a massza, kivehetjük a formából, a teljes száradás azonban 24-48 órát vesz igénybe.
Az így elkészült alakzat tetszés szerint festhető, lakkozható, használható decoupage-hoz, de képkeretként is funkcionálhat.

Kavicsfestés

Kellékek:


Nagyobb lapos, vagy gömbölyű kövek
Festék
Szivacs vagy körömkefe

A kavicsokat megtisztítjuk, lehetőleg alkoholos oldattal, így elkerülhető, hogy a zsírosabb részeken leperegjen a festék. A kövekre festhetünk tájképeket, állatokat, szimbólumokat. Nagyszerű díszei lehetnek akváriumoknak, sziklakerteknek, de akár a polcoknak is.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja