SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fejlesztőjátékok az újra hasznosítás jegyében

Tanács Judit [cikkei] - 2016-11-20
Naponta szembesülünk azzal, hogy a sokszor önző, a jövőre nem gondoló életvitelünkkel, milyen visszafordíthatatlan változásokat okozunk a környezetünkben. Csoportomban szeretném kialakítani a környezettudatos szemléletmódot. Szemetet gyártani nem túl nehéz, de eltüntetni annál inkább!

Ma már senki előtt nem titok, hogy az emberiségnek milyen globális társadalmi és környezeti problémákkal kell megküzdenie a 21. században. Naponta szembesülünk azzal, hogy a sokszor önző, a jövőre nem gondoló életvitelünk, milyen visszafordíthatatlan változásokat okoz a környezetben. A foglalkozások során ismerkedhetnek  meg a hulladék, vásárlás – fogyasztás, energia, természet, és a víz témájával a gyerekek. Hamar jelentkezett az igény bennem  óvónőként is, hogy csoportomban megvalósítsam ezt a szemléletmódot. Ami szerint dolgozom : Kompetencia alapú óvodai nevelés és környezettudatos pedagógus attitűd , amely példát ad a gyerekek számára .

Téma: A környezettudatos életviteli szokások, a vásárlás, fogyasztás és a hulladék tekintetében.

Cél: Környezettudatos vásárlás-fogyasztás, a hulladék keletkezésének megelőzése, újrahasználat - újrahasznosítás, a szelektív hulladékgyűjtés szabályai, veszélyes hulladékok, komposztálás. A reklámok hatásának felismerése fogyasztási szokásainkra nézve, reklámok értelmezése, környezetbarát-etikus vásárlásra, fogyasztásra való ösztönzés, a figyelem felkeltése a hulladék témakörével kapcsolatban. A környezetbarát vásárlási szokások elsajátíttatása, használható ötletek átadása.

Kiemelt fejlesztési feladatok: Manuális képesség, logikus gondolkodás és koncentráló képesség, kifejező készség, kreativitás, szabálytudat, beleérző képesség, együttműködésre való képesség fejlesztése, környezettudatos szemlélet formálása.

Módszerek:
- Beszélgetés
„Vásárolj te is okosan!” szerepjáték a környezettudatos vásárlásról
- Játék a szelektív hulladékgyűjtésről
„Élj te is környezetbarát módon!” társasjáték - értelemfejlesztő szabályjáték
- Alkotás hulladékból
Alkotás természetes anyagokból

Szemetet gyártani nem túl nehéz feladat. De eltüntetni, annál inkább. Vagy mégsem? Erre bizonyítékul szolgálnak azok a fejlesztőjátékok amit az óvodában a gyerekek segítségével és nagy örömére készítettem . A délelőtt célja az volt, hogy erősítsük gyermekeinkben a környezetvédelem fontosságát, a környezetük iránti szeretetet. Ízelítőt kaphattak a gyerekek abból, milyen lehetőségek rejlenek az újra felhasználható hulladékokban, milyen örömforrás lehet, ha azokból valami újat lehet készíteni pl. játékokat, melyek a különböző ügyességi feladatok eszközeiként szolgáltak. A szülők, családok részére lehetőséget kínáltunk saját kreativitásukra támaszkodva, hogy bármilyen alkotást készíthetnek újra felhasználható hulladékokból pl. dísztárgyat, hangszert, művészeti alkotást, babát, makettet, közlekedési eszközöket stb.


A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja