SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kreatív újrahasznosítás

Dávid Nikolett [cikkei] - 2016-11-08
Mire is jó a pet palack, ha már üres? Mi most megmutatjuk. Itt a halloween és mindenki tököt farag, mi viszont pet palackból készítettünk rémisztő és kedves tököket.

Dávid Nikolett vagyok 3 éve diplomáztam, azóta dolgozom óvodapedagógusként, de egész életemben erre a pályára készültem. Jelenleg Debrecenben a Mosolykert Óvoda Mókus csoportjában dolgozom, már második éve. Csoportunk 5 éves, nagyon kreatív gyermekekből áll. A gyerekek ügyesek, okosak, sok ismerettel rendelkeznek, és nyitottak a kreatív, érdekes tevékenységekre, kézműves technikákra. Hozzám is közel áll ez a tevékenység szívesen barkácsolok, és igyekszem a gyerekeknek is olyan ötleteket, technikákat keresni illetve kitalálni, ami számukra is érdekes és újszerű, és nem mindennapi.

A barkácsolások alkalmával sokszor újrahasznosítható anyagokat alkalmazok,mivel óvodánk a Zöld Óvodák közé tartozik, kiemelt fontosságú számunkra, hogy környezettudatos magatartást közvetítsünk a gyermekek felé. Ezt a környezettudatosságot igyekszem közvetíteni a barkácsolások alkalmával is.

A héten a Halloween alkalmával sokan faragtak otthon tököt a szülőkkel, én úgy gondoltam, nem faragni fogjuk a tököt, hanem készítünk magunknak egyet. Egy olyat amit ők készíthetnek önállóan, saját ötletük alapján kivitelezhetik, és még maradandó is.

Alapanyagnak pet palackot választottam, az üvegek alját levágtam, két egyforma nagyságút egybe illesztettem, és ezt vittem be a gyerekeknek. Amikor kiraktam eléjük az asztalra, már akkor el kezdték nézegetni, kíváncsiak voltak mit készítünk belőle. Azonnal felismerték az alapanyot, örömmel jöttek és lelkesen készítették saját kis alkotásukat.

Elmondtam nekik, hogy szeretném ha megpróbálnák belőlük tököt készíteni. Kitaláltuk, hogy be fogjuk festeni. Sárga és piros temperát vettünk elő, összekevertük, hogy szép narancssárga színe legyen. 

Először mindenki választott magának egy szimpatikus tök formát, hiszen voltak kisebbek- nagyobbak és elkezdték befesteni.

Miután mindenkinek megszáradt a festék a művén, elkedzték ráfesteni a szemeket, mindenki olyan arcot festett, amilyet szeretett volna, és eltervezett. A fiúk főként félelmetes, ijesztő arcokat varázsoltak a tököknek, a lányok pedig inkább mosolygós, kedves arcot.

Az egyéni ötletek, is megérkeztek a munka folyamán. Volt olyan kislány, aki még pirosítót is tett a tök arcára, volt olyan kisfiú pedig a tök szárát is rá festette zölddel.

A gyerekeknek szándékosan nem készítettem prototípust, mert szerettem volna, ha saját ötleteiket alkalmazva oldják meg a feladatot, nem pedig az én mintátmat másolják le. Így én csak kicsit később kezdtem el  a munkát, de én is készítettem egyet.

A gyerekeknek annyira tetszett a feladat, hogy másnap is megkérdezték mikor készítünk még tököt. Illetve volt olyan, aki otthon is készített még a szüleivel.

Szerintem ez a legjobb érzés, amikor látjuk, hogy a feladat elnyerte a gyerekek tetszését, annyira, hogy szívesen készítenének még. Sőt az egy plussz siker számomra, ha olyan gyermek is részt vesz a barkácsolásban aki egyébként csak nehezen veszi rá magát a közös alkotásra.


 

A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja