Busz tejesdobozból
7 évig közlekedésmérnökként dolgoztam, majd a lányaim megszületése után pályát váltottam. 2015 óta dolgozom óvodapedagógusként az óvodánkban, nagyon szeretem a munkámat, nem bántam meg hogy pályát váltottam, mert a gyermekek érzik, meghálálják azt a szeretetet, amelyet tőlem kapnak, legyen szó zenéről, vagy kreatív barkácsolásról. Szívesen kapcsolódnak be ovisam az alkotási tevékenységekbe, pedig elmondhatom, hogy pályafutásom elején egy igazán nehéz csoportot kaptam. Jelenleg egy vegyes integráló csoport óvodapedagógusa vagyok, ahol a 18 fős gyermeklétszámú csoportomba 15 kisfiú és 3 kislány jár.
Az ősz folyamán ismerkedtünk a szárazföldi közlekedési járművekkel, amelyen belül szó esett a közúton és vasúton közlekedő járművekről. Járművekhez kapcsolódtak az adott héten a mesék, versek, a mozgás tevékenység, ének-zene, énekes játék, gyermektánc és a rajz, mintázás, kézimunka tevékenység is.
A szülők segítségével tejes dobozokat, kupakokat gyűjtöttünk és kezdődhetett az alkotás.
A tejes dobozokat ragasztó segítségével bevontuk írólappal, majd a gyermekek a dobozt befestették temperával. Száradás után geometriai formákat, síkidomokat ragasztottak a gyermekek a készülő buszra. Itt megismerkedhettek a négyzet, téglalap, kör fogalmával, tehát árnyaltan már egy kis matematikai tudásra is szert tettek a gyerekek.
Az utasokat, buszvezetőt, ajtót nagycsoportosok már meg is tudják szépen rajzolni, a középsőseimnél és integrálandó gyermekeknél nyomtatott sablonokat használtunk, melyet a gyermekek négyzet és téglalapformára vágtak. A busz kerekeihez 4 db nagyobb méretű kupakot használtunk, arra körformát ragasztottunk, majd a dobozt átszúrtuk és hurkapálcával rögzítettük az előre átlyukasztott kerekeket. A busz hátulja kapott egy rendszámot is, szintén téglalapformából. A rendszám a csoportunk rövidített neve és a gyermekek életkorának számjegyeiből áll össze, de csoportommal úgy készítettük, hogy a gyermekek neve és jele volt a rendszámon látható.
A gyermekek végig élvezték az alkotást és utána játéktevékenység kapcsán is játszhattak a guruló kerekű buszokkal. A buszok elkészítését minden korosztálynak ajánlom, mert kiscsoportos korosztálynál a kerekek elkészíthetők akár kartonból, dekorgumiból is, ha még nehézséget okoz a hurkapálcával való rögzítés. Nagycsoportban pedig már kiválóan tudják a gyermekek használni az ollót, gyönyörűen rajzolnak, tehát szinte minden részfeladatot el tudnak végezni. Úgy gondolom, hogy ez egy komplex alkotás, mely kiválóan fejleszti a gyermekek kreativitását, esztétikai érzékét, finommotorikáját s alkotás közben szívesen mondogatják a mondókákat, éneklik a kedvenc járműves dalokat.
Mészárosné Ádám Andrea, Óvodapedagógus
A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
Közösségi hozzászólások: