SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Busz tejesdobozból

Mészárosné Ádám Andrea [cikkei] - 2016-11-04
Mit készítsünk egy többségében fiús csoporttal, ha a témánk a szárazföldi közlekedés? Mészárosné Andi óvó néni vagyok egy pest megyei városban, Maglódon, a Napsugár Óvoda Mákvirág csoportjában.

7 évig közlekedésmérnökként dolgoztam, majd a lányaim megszületése után pályát váltottam. 2015 óta dolgozom óvodapedagógusként az óvodánkban, nagyon szeretem a munkámat, nem bántam meg hogy pályát váltottam, mert a gyermekek érzik, meghálálják azt a szeretetet, amelyet tőlem kapnak, legyen szó zenéről, vagy kreatív barkácsolásról. Szívesen kapcsolódnak be ovisam az alkotási tevékenységekbe, pedig elmondhatom, hogy pályafutásom elején egy igazán nehéz csoportot kaptam. Jelenleg egy vegyes integráló csoport óvodapedagógusa vagyok, ahol a 18 fős gyermeklétszámú csoportomba 15 kisfiú és 3 kislány jár.

Az ősz folyamán ismerkedtünk a szárazföldi közlekedési járművekkel, amelyen belül szó esett a közúton és vasúton közlekedő járművekről. Járművekhez kapcsolódtak az adott héten a mesék, versek, a mozgás tevékenység, ének-zene, énekes játék, gyermektánc és a rajz, mintázás, kézimunka tevékenység is.

A szülők segítségével tejes dobozokat, kupakokat gyűjtöttünk és kezdődhetett az alkotás.

A tejes dobozokat ragasztó segítségével bevontuk írólappal, majd a gyermekek a dobozt befestették temperával. Száradás után geometriai formákat, síkidomokat ragasztottak a gyermekek a készülő buszra. Itt megismerkedhettek a négyzet, téglalap, kör fogalmával, tehát árnyaltan már egy kis matematikai tudásra is szert tettek a gyerekek.

Az utasokat, buszvezetőt, ajtót nagycsoportosok már meg is tudják szépen rajzolni, a középsőseimnél és integrálandó gyermekeknél nyomtatott sablonokat használtunk, melyet a gyermekek négyzet és téglalapformára vágtak. A busz kerekeihez 4 db nagyobb méretű kupakot használtunk, arra körformát ragasztottunk, majd a dobozt átszúrtuk és hurkapálcával rögzítettük az előre átlyukasztott kerekeket. A busz hátulja kapott egy rendszámot is, szintén téglalapformából. A rendszám a csoportunk rövidített neve és a gyermekek életkorának számjegyeiből áll össze, de csoportommal úgy készítettük, hogy a gyermekek neve és jele volt a rendszámon látható.

A gyermekek végig élvezték az alkotást és utána játéktevékenység kapcsán is játszhattak a guruló kerekű buszokkal. A buszok elkészítését minden korosztálynak ajánlom, mert kiscsoportos korosztálynál a kerekek elkészíthetők akár kartonból, dekorgumiból is, ha még nehézséget okoz a hurkapálcával való rögzítés. Nagycsoportban pedig már kiválóan tudják a gyermekek használni az ollót, gyönyörűen rajzolnak, tehát szinte minden részfeladatot el tudnak végezni. Úgy gondolom, hogy ez egy komplex alkotás, mely kiválóan fejleszti a gyermekek kreativitását, esztétikai érzékét, finommotorikáját s alkotás közben szívesen mondogatják a mondókákat, éneklik a kedvenc járműves dalokat.

Mészárosné Ádám Andrea, Óvodapedagógus


A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja