SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kreatív barkácsolás

Bereczné Berényi Csilla [cikkei] - 2016-11-04
Madárijesztőt készítettünk.

Bereczné Berényi Csilla vagyok, Kálban a Százszorszép Napközi Otthonos Óvodában dolgozom óvodapedagógusként  immár 29 éve.

Csoportomba vegyes életkorú gyermekek járnak. Ebben a nevelési évben 12 nagy és 14 kiscsoportos korú gyermekből áll a Cseresznye csoport. A tevékenységeket mindig a nagyobb korcsoport szintjéhez tervezzük, és ezt egyszerűsítjük le a kisebbekhez, természetesen úgy, hogy minden korcsoport örömét lelje az alkotásban.

A rajzolás, mintázás, kézimunka, festés aktuális fejlesztési tartalmának kiválasztása során mindig törekszünk a komplexitásra más műveltségi területekkel. Így az alkotás során sokat verselünk, mondókázunk, mesélünk, de számolunk és énekelünk is. A fejlesztési tartalmakat úgy tervezzük, hogy azok 4 héten keresztül egymásra épülve komplett képalkotásként kerüljenek majd fel csoportunk faliújságára épp az aktuális évszaknak, ünnepnek vagy jeles napnak megfelelően.

Mostani munkánk érdekessége nem is igazán az új technikában rejlik, hanem az ebből közösen elkészített képben :)

Október hónap pedig mi másról is szólhatna, mint a gyönyörű színekben pompázó őszről...


Az elkészítéshez szükséges eszközök:

olló, csomagolópapír, citromsárga és narancssárga krepp papír, fekete és színes papír, famentes rajzlap, piros, citromsárga, narancssárga és barna tempera, ecsetek, kenőfejes ragasztók.

1. lépés: Az ecsetet egymás után több színű temperába mártjuk, majd rányomjuk az előre kivágott szimmetrikus falevélformára.

2. lépés:  A falevélformát összehajtjuk, s az ujjainkkal igyekszünk egyenletesen széthúzni a papírrétegek között levő festéket.

3. lépés: Széthajtjuk a falevelet- szinte valósághű erezett faleveleket kapunk.

4. lépés: Csomagolópapírból kivágjuk a madárijesztő formát, famentes rajzlapból a kalapját és a fejét, citromsárga  krepp papírból a hajához, narancssárga krepp papírból a nadrágjához való papírcsíkokat.

5. lépés: A kalapot és a fejformát a gyermekek temperával festik meg.

6. lépés: A madárijesztő ingére felragasztjuk a közösen elkészített színes faleveleket.

7. lépés: Nadrágja narancssárga krepp papír csíkokból készül ragasztással.

8. lépés: A kalap és a haj felragasztása után fekete színes papírból kivágott mozaikkockákból elkészítjük a szemét, a száját és az orrát.



A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja