SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Só-liszt gyurma házilag - recepttel

[cikkei] - 2004-02-20
Nagyon egyszerű, könnyen pótolható, bármikor összeállítható alapanyag a sógyurma (só-liszt gyurma), mellyel sokáig játszhat gyermeked, vagy akár az egész család is.


Só-liszt gyurma recept
 

  • 2:3 arányban keverjünk össze sót és lisztet.
  • Ehhez adjunk egy kis olajat (kb fél kilóhoz elég egy kiskanálnyi).
  • Ezután óvatosan adagoljuk hozzá a vizet, hogy ne legyen túl lágy, ragacsos. Nagyon kevés is elég, már összetapad az anyag. Így formázható.

Amikor anya süt, lelkesen fogja gyúrni, nyújtani a kicsi ezt a gyurmát. Kaphat ő is süteményszaggatót, műanyag kést, kicsi sodrófát. Sőt, a végén az ő művét is ki lehet sütni.

Ha színes gyurmát szeretnénk, egyszerűen temperát is gyúrhatunk bele (ekkor kicsit kevesebb víz is elég). Ha még mindig  a természetes anyagok felhasználását tartjuk szem előtt, színezzünk fűszerekkel: kakaó, kávé barnára színez (más-más árnyalatra); paprikával pirosra festhetünk, a kurkumától szép sárga lesz. Eresszük szabadjára a fantáziánkat! 

Borsot használhatunk szemnek, szegfűszeget almaszárnak!

Más állagú gyurmánk lesz, ha finomsót használunk, és más, ha durvaszeműt. A lisztekkel is variálhatunk, mindig más az eredmény.

Ha megformáztuk ötleteinket, el akarjuk tenni emlékbe, szárítsuk ki. Tegyük sütőpapírral tepsibe (papír nélkül beleragad), alacsony hőfokon szárítsuk. Sokáig tart, de ha magasabb hőfokra tesszük, megsül, megbarnul (persze, ha épp ez a cél?!).

A megkeményedett, megszárított művünket is folytathatjuk. Ha nem színeztük nyersen az anyagot, egyszerű vízfestékkel, temperával kifesthetjük. Minél sűrűbb festéket tudunk használni, annál jobban befesthetjük. Viszont ilyenkor már óvatosan kell vele bánni, mert így már törékeny.

Jó munkát!!!

Kaktuszok sógyurmából

Fotó: NatAliaQuintana/pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja