SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szülinapok, gyerekzsúrok, játékok... 6.

Verzár Éva [cikkei] - 2009-04-03
Mert itt a tavasz, jó az idő, a fű zöld, kint pedig kellemesebb, mint a lakásban TV-ét nézni, gyerünk a szabadba, és dobjunk el valamit...
Versenyezhetünk is, de a családdal is játszhatunk...

lufiZsákrakás

Játszhatja 4 éves kortól nagyobb gyerek.

Kellék: sok babzsák.

A csapatok egy vonalba állnak fel, minden csapatnak ugyanannyi babzsákot osszunk szét. Az utolsó gyermek mellett a földön fekszenek a babzsákok.
Rajt jelre az utolsó egyenként a szomszédjának adja a babzsákokat, aki ugyancsak továbbítja a szomszédjának az első gyermekét.
Az első gyermek az elsőt a földre helyezi, majd a többit toronyszerűen ráteszi. Az a csapat győz, amelyik előbb készül el a toronnyal, ha ledől, addig kell kísérletezni, míg nem sikerül felépíteni az egész tornyot.
Nagyobb gyerekek álljanak távolabb egymástól, és adogatás helyett dobják a zsákokat egymásnak.
Ha nincsen babzsákunk, akkor építőkockákkal is játszhatunk.

Célzó versenyek

5 éves kortól játszhatják a gyerekek.

Kellék: Csapatonként egy babzsák vagy labda, egy kosár vagy láda.

Az indítóvonaltól néhány lépésre egy ládát vagy kosarat helyezzünk el, amelybe a vonalon állva kell bedobni a babzsákot. Akinek nem sikerül a dobás, az kifut érte, felemeli, visszafut a vonalra és újból céloz.

Ezt addig ismétli, míg bele nem talál. Ha sikerült átadja a babzsákot a következő gyermeknek, aki mögötte várakozik, ő maga pedig a sorvégére áll be.

Ha már mindenki sikeresen dobot, a csapat kész, és az a csapat a nyertes, amelyik hamarabb végzett.

Dugó dobás

Játszhatja 4 éves kortól – 3 és 21 gyerek.

Kellék: Legalább 6 parafa dugó, egy kosár vagy ládika.

Dobóvonalat jelölünk ki, melyre az első gyermek rááll. Nem messze egy kosarat helyezünk el. A dugókat egyenként kell a kosárba beledobni. Mindenki megjegyzi, vagy valaki jegyzi, hogy hányat dobott be. Ha már mindenki dobott, akkor versenyezhetnek az ugyanolyan pontszámot elértek egymás között. Az nyer, aki a legtöbb dugót dobta be a célba.

Dobóverseny

Játszhatja 4 éves kortól 3 és 25 gyerek.

Kellék: Rongylabda vagy kis gumilabda.

A játszóterep szélén hosszú dobóvonalat rajzoljunk a földre, e mellé a vonal mellé álljanak fel a gyerekek. Az első gyermek a nála levő labdát olyan messzire dobja, amennyire csak tudja. Ahol a labda leesik, ott vonalat húzunk a földön, és aki dobta odaáll pontosan a vonal széléhez. Most a következő gyermek dob, és ő is odaáll az eredményvonalához. A verseny végén a győztes az, aki legtávolabb áll a kezdővonaltól.
Ha valakinek nagyon rosszul sikerült a dobása, pld. kicsúszott a labda a kezéből, megismételheti a dobást.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja