SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így keverik veszélybe saját gyerekeiket naiv szülők a Facebookon

Családinet [cikkei] - 2015-09-24
Van, ami mellett nem akarunk szó nélkül elmenni. Többször írtunk már az Internet veszélyeiről, megosztottunk nem egy, nem két videot. Most konkrét linkkel, adatokkal, viszünk végig egy hazai esetet, hogy ezzel is szemléltessük, van még hova fejlődni internet-biztonság terén.

Ragadozók, pedofilok, és gyermekkereskedők hálózata keres új áldozatok után a Facebook segítségével, a felelőtlen szülők által megosztott képek és adatok alapján.

Mindenki azt hiszi, hogy ő nem dőlne be, ő nem kockáztatná a gyereke biztonságát. Ezért most megmutatjuk, hogy de, igen, sajnos Magyarországon sem mindenki gondolkodik  túl sokat, mielőtt cselekedne. 

Beleképzeltük magunkat egy olyan valaki helyébe, aki szép arcú gyerekeket keres, akik egy modell- vagy szerepajánlat kapcsán gyanútlanul, és SZÜLŐI ENGEDÉLLYEL bevihetők az erdőbe.
 

Adott egy modellügynökség, amelyik egy nyilvános Facebook esemény keretében toboroz jelentkezőket egy "gyemek online versenyre", ahova anyukák töltik fel gyermekeik fotóját a versenykiírásnak megfelelően NÉVVEL, SZÜLETÉSI DÁTUMMAL.

Időközben a szervező visszavonta a kiírást, a konkrétumokat tartalmazó részleteket töröltük. (a szerk.)

 

A jelentkezők között gyorsan meg is találjuk az első áldozatunkat, egy csinos kislányt. Neve, kora a fotó fölé kiírva, mi most nevezzük mondjuk Áginak. 

  1. Kattintás az anyuka adatlapjára, aki a fotót feltöltötte. Azonnal kiderül, hogy egy kis településen élnek. Anyuka összes ismerőse publikus, így azonnal megtaláljuk a kislány adatlapját is (a nevét ugye már tudjuk).
  2. A lánynak valószínűleg már több esze van, mint anyukájának, ugyanis nála se az ismerősök, sem a lakhely, sem az üzenőfal adatai nem publikusak, azonban több fotója is nyilvános.
  3. Itt két lehetőségünk van, ha meg szeretnénk találni a lányt. Az egyik, hogy megnézzük a barátai kommentjeit a fotóknál és elkezdünk a barátok között közös nevezőt keresni, vagy visszamehetünk anyuka oldalára, ahol dúskálhatunk az ingyen megosztott információkban, megismerjük az érdeklődési körüket, hobbijukat, a helyeket ahova szeretnek elmenni stb. 
  4. Az első megoldást választottuk, 7 kommentelő barátból 4 ugyanabba az iskolába jár, valószínűleg Ági osztálytársai. Tehát megvan az iskola is, pár kilométerre a lakóhelytől, a közeli nagyvárosban.
  5. Azért feleslegesen nem utazgatnánk, ha nem muszáj, tehát katt. az iskola honlapjára, ahol - mint kiderül -, minden gond nélkül kilistázzák a nebulók névsorát, sőt osztályfotókat is kitesznek, valamint az osztályok órarendjét, hogy tudjuk kb. mikor fog a Ági kijönni az iskolából, ha egy kamu modell-ajánlattal le szeretnénk szólítani!
    (Ezen a ponton félbeszakítottuk a munkát és gyorsan ellenőriztük, hogy vajon a saját gyerekeink iskolája mennyire közlékeny.)
  6. Anyuka adatlapjából elég gyorsan megtudunk még valamit: az ismerősök között megtaláljuk apukát, aki egy fotón se szerepelt eddig, viszont a saját adatlapja szerint egy másik városban él egy másik nővel és két fiatalabb gyerekével.

Fontos megjegyezni, hogy a gyerekek sokkal jobban védik a magánszférájukat, mint a szülők. A kislány a Facebook név szerinti keresőjében nem szerepel, a Google sem ad rá találatot. Ági kommentelő barátai közül sokan hozzá hasonlóan elrejtik a nyilvánosság elől az adataikat – de sajnos nem mindenki, így találtuk meg az iskolát. 

Fentiek leírása jóval tovább tartott, mint maga a művelet; kb. 5 percbe, néhány egér-kattintásba telt megtalálni egy csinos tinédzser lányt, akit kiszúrtunk a Facebookon. A fotelből sem kellett felkelni hozzá. 

Ennél egy picivel több idő valamilyen kamu profillal bejelölni a lányt, vagy az anyukát – mondjuk az ügynökség munkatársa nevében – és minden további adatot, lakcímet stb. kiszedni belőlük.

Ha egyetlen mondatban kéne leírni az egész cikk tartalmát, az ennyi lenne: ANYUKÁK, NE LEGYETEK ENNYIRE FELELŐTLENEK, FIGYELJETEK ODA JOBBAN, HOGY MIT OSZTOTOK MEG A GYEREKEITEKRŐL A NYILVÁNOSSÁG ELŐTT!

Mit tehetsz azért, hogy ne kerüljenek rossz kézbe adataid, fotóid? Bemutatjuk, hogyan kell kezelni a Facebook adatvédelmi beállításait.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja