SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kedvenc klasszikus meséink Szabó Gyula tolmácsolásában

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-12-06
A leginkább a Magyar népmesék sorozatból ismert mesélő, Szabó Gyula különleges orgánumán generációk nőttek fel. Sokak fejében a klasszikus mesék elsősorban az ő hangján szólalnak meg. A legkedveltebb történeteket gyűjtöttük most össze, amelyeket bátran megmutathatunk a saját gyerekeinknek is.

Mesemondáskor nincs jobb, mint Anya és Apa hangja. Akkor is találhatunk azonban értékes tartalmat, ha néhanapján úgy alakul, hogy a képernyőre bízzuk a gyereket. A felgyorsult, nem egyszer agresszív vagy bugyuta gyerekmesék mellett a valódi értéket képviselő klasszikus gyerekmesék is megtalálhatók a videómegosztó portálokon. Külön öröm, ha olyan szép hangú, nyugodt beszédtempójú mesélő adja át a történeteket, mint Szabó Gyula, akinek a hangját az is ismeri, aki esetleg még soha nem hallotta a nevét.
 


Öreg néne őzikéje

Az őzgidát befogadó és meggyógyító öreg néne édes-bús története a mai gyerekek szemébe is könnyet csalhat.



József Attila: Altató

Megnyugtató mese nehezen elalvó gyerekeknek.



Egyszer egy királyfi

Mesének is beillő népdal az álruhában járó királyfiról, a gazdag bíró dölyfös lányáról, és arról, hogy a hűség mindig elnyeri méltó jutalmát.



Kacor király

Mese a macskáról, aki minden állattal elhitette, hogy ő valójában nagyhatalmú király.



A rátóti csikótojás

Rátót példátlanul ostoba elöljárói csikótojásnak nézik az óriási sütőtököt, és úgy döntenek, maguk költik ki.


Melyik a kedvenc mesétek?
 


Kapcsolódó cikkeink:

Borítókép: domino domino / youtube

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja