SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mennyire fontos a Védelem?

Horváthné Iványi Erika [cikkei] - 2015-04-28
Nagyon!
Nem csak a fizikai, hanem az energetikai védelem is. Sok gyereknél ez is sérül, amikor valamilyen trauma történik a családban, vagy az iskolában.

Azt mindenki megfigyelhette már magán, hogy a gondolatokat, ötleteket érzések is kísérik. Ez lehet jó vagy rossz. Amikor példának okáért, elmész egy szülői értekezletre és ott az év végi kirándulásról beszéltek, megjelenhet egy gondolat a fejedben erről: "örülök, hogy elmennek, legalább lazítanak" de ugyanakkor egyből csatlakozik hozzá a másik negatív érzéssel tarkított gondolat "megbízhatom-e a pedagógusban annyira, hogy vigyázzon a gyerekemre?" Itt csupán arról van szó, hogy jön egy gondolat, amihez rögtön hozzáteszed a korábbi tapasztalataidat (bal agyféltekés hitrendszerből), így megakadályozod saját magadat és a hajlandóságodat arra, hogy újakat fogadj be. Ezért aztán megint a régi minta rögzül és ezután is minden hasonló ügyben ugyanezeket a köröket futod. Jelentheti ez azt is, hogy mindig kiújul egy betegséged, visszatérsz egy régi rossz szokásodhoz új környezetben is, a választék bőséges.

Ezt pedig a gyerekek is megérzik, sőt, azonosulni is tudnak vele és saját mintaként is berögzíthetik az életükbe. Később előveszi, és ugyanúgy akadályozni fogja magát, mint ahogy te teszed most. Gyakran előfordul, hogy történik egy nagyobb trauma, vagy lappang egy probléma a családban, amit mindenki igyekszik figyelmen kívül hagyni, mert nem tudnak rá megoldást, de  a gyerek, mint egy tükör, elkezd jelezni. Lehet ez bepisilés, széklet probléma, alvási zavar, zaklatottabb, agresszívabb viselkedés, szorongás és fizikai betegségek, akár sorozatosan is.

Van erre egy jó kis technika, amit meg szoktam mutatni a nálam megforduló gyerekeknek. Aura védelemnek hívom, és így néz ki:

Csukd be a szemedet és fogd meg egyik kezeddel a homlokodat, másikkal a köldöködet. Most képzeld el, hogy benne vagy egy buborékban és nézd meg milyen a színe, látsz-e rajta repedéseket, apró vagy nagyobb hibákat. Ha igen, akkor ezeket javítsd ki és színezd át az egész buborékot olyanra, amilyen neked megfelel. Meg is nagyobbíthatod. Ha ezzel készen vagy, akkor cseréld meg a kezed és csináld meg ugyanezt a buborékkal.

Ennek a kb. fél perces gyakorlatnak napi szintű végzésével akár néhány nap alatt is észrevehetsz változásokat. Nyugodtabb lehetsz, könnyebben viszonyulhatsz olyan dologhoz, amelyekhez eddig nem, talán még aludni is jobban fogsz. Szintúgy a gyerekek!

Fotó: Pezibear/Pixabay.com

Horváthné Iványi Erika


Horváthné Iványi Erika
Gyermek, junior és felnőtt stresszoldás

Elérhetőségeim:
Cím: 2112 Veresegyház, Budapesti út 1/b.
Telefon: 06-30/631-94-32
E-mail: kinezerika@gmail.com
Honlap: http://www.lelekfeny.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja