SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A meddőségi kezeléseket megelőző vizsgálatok

Családinet [cikkei] - 2015-07-29
Milyen vizsgálatok szükségesek meddőség gyanúja esetén?
A meddőségi kezeléseket megelőző vizsgálatok

A meddőségi kezeléseket megelőző vizsgálatok

 
Általában telefonos bejelentkezést követően kerül sor az első konzultációra.
 
Fontos kérdések: Mióta késik a teherbeesés? Menstruációs ciklus hossza, szabályos-e, fájdalom vagy egyéb tünet kíséri-e? Volt-e korábban terhesség? Korábbi betegségek, műtétek? Állandó gyógyszerszedés?  Egyéb fennálló betegség  van-e?
Életmódra vonatkozó kérdések: dohányzás, sport, táplálkozási szokások ismertetése.
 
A párok meddőségi kivizsgálása vagy helyben zajlik (így az adott intézményben lesz lehetőséged az elvégzésükre), vagy pedig a kész leleteket kell visszavinned az intézetedbe. A meddőségi vizsgálatok kb. egy hónapot vesznek igénybe.

 

Mikor szükséges a meddőségi kivizsgálás?

 
Abban az esetben, ha a pár rendszeres nemi életet él, ennek ellenére 12 hónapja nem sikerül a teherbeesés.
 
 

Meddőségi vizsgálatok nők esetében:

 
  • Teljes vérkép és vizeletvizsgálat, különféle fertőzések kiszűrése a vérből (HIV, TORCH, hepatitis-B),
  • EKG,
  • Ciklikus hormon vizsgálat - a hormonvizsgálatot két alkalommal is el kell végezni, a ciklus első és második felében is
  • Nőgyógyászati vizsgálat (citológia, fertőzések kiszűrése - így HPV, chlamydia stb),
  • Amennyiben indokolt petevezető átjárhatósági vizsgálat (HSG, Hyscosy),
  • Ultrahang vizsgálat,
  • Bizonyos esetekben laparoszkópia, hiszteroszkópia, postcoitalis teszt-PCT, valamint endoszkópos műtétekre is sor kerülhet a meddőségi kivizsgálás során
  • Immunológiai vizsgálat-spermium ellenes ellenanyagok kimutatása.
 

Meddőségi viszgálatok férfiak esetében:

 
  • teljes vérkép és vizelet vizsgálat, különféle fertőzések kiszűrése a vérből (HIV, TORCH, hepatitisz),
  • EKG,
  • Spermavizsgálat: ondó vizsgálata legalább két alkalommal: spermiumszám, -alak, -mozgékonyság (előtte általában 4 napos önmegtartóztatás ajánlott, ondót bakteriólógiai szempontból is megvizsgálják, fertőzések kizárása)
  • Urológiai, andrológiai vizsgálat,
  • Szükség esetén: immunológiai vizsgálat-spermium ellenes ellenanyagok kimutatása, valamint postcoitalis teszt-PCT.
 
Fontos, hogy mielőtt a nőnél komolyabb beavatkozással járó vizsgálatot végeznének, történjen meg a sperma vizsgálata!
Amikor megvannak az eredmények ismét jöhet egy konzultáció, ahol az orvosod elmondja a véleményét a leletek alapján, és amikor nektek is alkalmas, elkezdődik a kezelés. 
 
 

Mennyi időt vesz igénybe a teljes meddőségi kivizsgálás és a diagnózis felállítása?

 
Legjobb esetben 6-8 hét alatt készül el a meddőségi vizsgálatok eredményeinek összegzése, ezután születik meg a kezelési javaslat, majd kezdetét veheti a meddőségi kezelés.

A vizsgálatokat általában szabadság alatt tudod megoldani, vagy úgy kell intézni a napodat (ha tudod), hogy beleférjenek vizsgálatok. Sajnos vannak olyan vizsgálatok, melyek időigényesek, és ki szeretnénk emelni, hogy a vizsgálatok menete, és milyensége intézmény függő.

 

Meddőségi Intézetek a CsaládiNet Kisokosban

A meddőségi kezelésekről bővebben is olvashatsz erről szóló cikkünkben.

Kézikönyv a fogantatásról - töltsd le INGYEN ajándék e-bookunkat, és olvass el minden fontos információt, amit a teherbeesésről tudni kell! 

 

Fotó: dream designs/FreeDigitalPhotos.net

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja