SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A fogantatás titkai - 1. rész: A hímivarsejt

Gergely Vera [cikkei] - 2014-03-11
Cikksorozatunkkal azokat a leendő anyákat és apákat kívánjuk segíteni, akik szeretnék kicsit jobban megismerni azokat a folyamatokat, amik megkönnyítik a terhességhez vezető utat.

Nem lehet eleget hangsúlyozni azt, hogy egy teljesen egészséges párnak is 20 % esélye van egy hónapban arra, hogy a fogantatás bekövetkezhessen. Átlagosan négy hónap kell ahhoz, hogy ha nincs semmi probléma, a terhesség megtörténjen.

Bizony sok mindennek kell megfelelő időben passzolnia.

 A hormonális rendszerről és az egyes hormonok fogantatáskor betöltött szerepéről a későbbiek folyamán fogok írni, most nézzük meg mi is az egyik alapvető dolog, aminek megléte mindenképpen kell ahhoz, hogy a terhesség létrejöjjön.

A hímivarsejtek megléte még nem elég, számos „követelménynek” kell megfelelniük.

A normál spermakép a következőképpen néz ki:

  • mennyisége 2-6 ml között van
  • számuk legalább 20 millió/ml
  • legalább az 50% normál alakú
  • legalább 25%-30% jól mozog

Nagyon fontos, hogy ezek az értékek rendben legyenek, bár a fogantatáshoz egy hímivarsejt is elegendő, de rossz állományból érdekes módon nehezen remélhetjük azt az egy egészséges sejtet. Persze inszeminációnál más a helyzet, hiszen ott az orvosoknak van lehetőségük a legéletképesebb hímivarsejttel megtermékenyíteni a petesejtet.

Szerencsére már itthon is elérhető a FertilityScore nevű férfi termékenységi teszt, ami kényelmesen, otthoni körülmények között elvégezhető. Ha jó az eredmény további teendő nincs. Ha viszont a teszt kiértékelése után kétségek maradnak bennünk, hogy minden rendben van-e, célszerű a megfelelő szakemberhez fordulni, aki laboratóriumi körülmények között vizsgálja meg a hímivarsejteket.

A rossz spermakép az esetek többségében könnyen és gyorsan orvosolható. A  ProCreation hímivarsejtekre ható vitamin kapszula számos esetben már egy-két hónap után is javuló eredményt mutat. A termék 48 speciális összetevőt tartalmaz, ami a legkomplexebb termék jelenleg a piacon. Egy havi adag van a dobozban, naponta egyszer 2 kapszulát kell bevenni reggel, evés után.

Egy év sikertelen próbálkozás után érdemes tehát arra is gondolni, hogy az édesapa oldaláról rendben vannak-e az értékek, de véleményem szerint a terhesség tervezésekor pontosan olyan fontos vitaminokkal, ásványi anyagokkal feltölteni a leendő apa szervezetét, mint ahogy azt a női oldalról javasoljuk.

Mi károsíthatja a hímivarsejteket?

  • Hőhatás (tartós lázas állapot, szauna, forró fürdő).
  • Betegségek, fertőzések.
  • Bizonyos gyógyszerek (érdemes tartós gyógyszerszedés esetén a tervezett fogamzás előtt egyeztetni a kezelőorvossal).
  • Élvezeti szerek túlzott fogyasztása (alkohol, napi 4-nél több kávé, cigaretta, drogok).
  • Mechanikai hatások (szoros nadrág, biciklizés). 

Az otthon elvégezhető Termékenységi teszt és a ProCreaton férfi kapszula is beszerezhető a Családinet webshopjában.

Fotó: dream designs - FreeDigitalPhotos.net

A fogantatás titkai - 2. rész: Az ovuláció

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja