SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tudatos gyermekvállalás

Családcentrum Alapítvány [cikkei] - 2015-11-24
Mai rohanó és egyben fejlett világunkban mikor igyekszünk mindent megtervezni, beosztani az időnket, felvetődik a kérdés, vajon hogyan viszonyulunk a gyermekvállalás kérdéséhez, illetve a gyermekneveléshez? Ebben is igyekszünk tudatosak lenni, vagy a gyermekekkel kapcsolatosan hagyjuk, hogy az érzelmeink vezéreljenek, irányítsanak minket? Vagy csatlakozunk a "gyermeket nem vállalók" táborához?

Nagy kérdés főként a nőknél, hogy a karriert vagy a családot választják, illetőleg megpróbálják összeegyeztetni mindkettőt, melyhez elengedhetetlen azonban egy támogató társ, akivel együtt erősítik, támogatják egymást, s családjukat.
 

Mit jelent a tudatos gyermekvállalás?

 

  • Tudatosan megtervezzük születendő gyermekünk születési idejét,
  • ezzel párhuzamosan a leendő édesanya tudatosan felkészíti testét a gyermek befogadására, a várandósságra, s a szülésre. Általános kivizsgáláson vesz részt. Már a tervezett fogantatás időpontja előtt 3 hónappal elkezdi a „terhességi vitamin” szedését. Tudatosan egészségesen étkezik. Kiemelt gondot fordít a saját és leendő gyermeke lelki egészségére, békéjére pl.: jógázik. Babazenét hallgatnak rendszeresen. Ügyel arra, hogy megőrizze testi erejét, felkészül a szülés fizikai igénybevételére pl.: a várandósság 12. hetétől terhestornára, kismamatornára jár. Ha minden rendben van a várandóssága idején, akkor igyekszik minél több időt a friss levegőn tölteni, sokat sétál, gyalogol, biztosítva ezzel gyermeke számára is a „szükséges mozgásos tapasztalatszerzést”, mely létfontosságú és megelőző jelleggel is hat az idegrendszeri kapcsolatok kiépülésekor. Ha veszélyeztetett terhes az édesanya, akkor utóbbi nem teljesíthető, mert az édesanya kényszer ágynyugalomra van ítélve, de megnyugtató számára, hogy a szülés után is pótolhatóak a kimaradt mozgásos tevékenységek.
  • Tudatosan begyűjt minden információt a szüléssel kapcsolatosan pl.: szülésfelkészítőre jár. Ha már eldöntötte, melyik kórházban szeretne szülni, kér időpontot, hogy látogatást tegyen a szülőszobán, s választott orvosával beszélgetnek a szülés körülményeiről, kiemelten arról, hogyan tudják gyermekével közösen egymást segíteni a szülés során. )
  • párjával tudatosan részt vesznek pl.: csecsemő-és kisgyermekgondozási tanfolyamon, babamasszázs tanfolyamon stb.
  • Munkáltatójával megtervezi visszatérését a munka világába,
  • begyűjti a szüléssel, kisgyermekgondozással kapcsolatos könyveket, melyeket elolvasva, ha kérdései támadnak, megbeszéli védőnőjével illetve az ismerős kismamákkal,
  • ha szeretné tudni születendő gyermeke nemét, miután megtudta, különösen figyel arra, hogy optimális legyen a közöttük létrejövő kapcsolat pl.: becézgeti őt, a saját hasát simogatva kialakítja és fenntartja a közöttük kialakuló tapintásos kapcsolatot,
  • a gyermek megszületése után párjával mindketten türelmesek, megértőek, elfogadóak egymással, s babájukkal,
  • igyekeznek kialakítani „kis családjuk”új érték- és normarendszerét, szabályait, melyet betartanak mindketten, s igyekeznek következetesek lenni gyermekükkel. 

Fotó: photostock/FreeDigitalPhotos.net
 

Családcentrum Alapítvány


Családcentrum Alapítvány
Több, családokat érintő szakterület

Elérhetőségek:
Cím: Családcentrum Alapítvány
1148, Budapest, Kaffka Margit utca 1/C
Telefon: 06-30/851-39-49
Honlap: http://www.csaladcentrum.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja