SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szexuális perverziók és az internet 3.

Török Monika [cikkei] - 2004-06-13
Speciális veszélyforrások chat-elés esetén. Mivel az IRC használatakor minden új belépéskor meg kell adni a választott (nick-) nevet, ezért minden új alkalommal beléphetünk más-más névvel. Szinte mindenki kipróbálta már másnak kiadni magát. Így lesz a szemüveges, alacsony 12 éves kisfiúból magas, izmos, jóképű 19 éves, vagy egy 46 éves férfiból 18 éves lány.

 Ez jó szórakozás, ha közben a gyerek tisztában van a valósággal, és csak játéknak tekinti az új karaktert. Azonban a gyerekek éntudata másképp alakul ki, így ez a játék akár veszélyes is lehet. Mivel egyszerre több privát beszélgetést lehet folytatni, ugyanazzal a névvel két különböző személynek (különböző külső- és belső tulajdonságokkal) tudja kiadni magát az ember. Az ismeretlenség eszközét rossz szándékból is ki lehet használni. Ezt bizonyítja néhány elhíresült pedofil-botrány is.  

 Fontos a hitelesség kérdése is. A gyerek nem biztos, hogy el tudja különíteni az igaz dolgokat a hazugságoktól. Még nehezebb dolga van, mikor el kell döntenie, hogy kinek mit hisz el. Nagy vihart kavart az az eset, amikor egy fiatal lány öngyilkossági kísérletét részletesen leírta az IRC-n. Egy IRC-s társának köszönheti az életét, aki komolyan vette, amit a lány írt. Mivel az IRC-n semmilyen cenzúra nincs, semmi sem szabályozza, hogy miket ír és olvas a gyerek. A különböző csatornákon működő jobb érzésű operátorok trágárságot és különböző más negatívumot észlelve kirúgják és nem engedik vissza a felhasználót.

Ennek ellenére a szakemberek úgy gondolják, sokkal egyszerűbb, ha a gyerek az internetet arra használja, ami életkorilag neki való, információgyűjtésre a leckéhez, játékra, olvasásra. Ha pedig beszélgetni akar, sokkal ember-léptékűbb a "hagyományos" e-mail.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja