SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így tervezhetsz családi utazást elektromos autóval

Családinet [cikkei] - 2024-02-08
 [X]

A tavaszi szünetben egy kicsit hosszabb utazást terveztek, esetleg az ország másik végén lakó rokonokat látogatjátok meg Húsvétkor? Bátran neki vághattok ennek az útnak elektromos autótokkal is, legfeljebb egy kicsit több tervezést igényel az utazás. Ehhez adunk most néhány tippet.

Töltési pontok tervezése

Ahhoz, hogy a töltési pontokat, illetve a töltések sűrűségét jól meg tudjuk határozni, fontos tudnunk, hogy mennyit fogyaszt az autónk, itt vegyük számításba azt is, hogy nem átlag városi használatra készülünk, ráadásul az egész családdal és csomagokkal az autóban ez a szám nagyobb lehet.

Ha ez alapján nagyjából megvan, hogy mikor és hol szeretnénk tölteni, akkor indulhat a töltési pontok tervezése. Alapvetően kétféle, de tulajdonképpen háromféle e autó töltő ponttal tervezhetünk. Útközben villám- és gyorstöltők állhatnak rendelkezésünkre, de előfordulhat, hogy ahova érkezünk esetleg van elektromos autó fali töltő is. Nagy valószínűséggel, azzal mindenképp számolhatunk, hogy célállomásunkon, legyen az családi ház vagy panzió, van egy olyan konnektor, amin keresztül tölthetjük az autónkat. Ez utóbbiról érdemes előre megkérdezni a vendéglátóinkat, de a biztonság kedvéért tegyük be a gyorstöltésre és az otthoni töltésre használható kábelünket is a csomagtartóba.

elektromos autó fali töltő

Mivel üssük el az időt?

A gyerekek miatt érdemes készülnünk néhány plusz aktivitással, játékkal, hogy amíg az autónk tölt, ők se unatkozzanak. A legtöbb töltőállomás mellett találunk olyan helyet, ahol ihatunk egy kávét, teát, megehetünk egy szendvicset vagy akár meg is ebédelhetünk. Hosszabb utazás alatt pedig még jól is jöhet egy kisebb szünet, amikor a gyerekek kicsit szaladgálhatnak, friss levegőn lehetnek. Sőt, útközben beiktathatunk olyan látnivalókat, amelyek közelében van töltési lehetőség, így még izgalmasabbá téve a családi kiruccanást.

Parkolás tervezése

Indulás előtt ellenőrizzük a parkolási lehetőségeket is, főleg, ha budapestiként hozzászoktunk ahhoz, hogy a legtöbb helyen díjmentesen lehet parkolni. Vannak más települések is, ahol bizonyos helyeken ingyenes a parkolás zöld rendszámmal vagy teljesen elektromos autóval, viszont sok városban fizetni kell, mint bárki másnak. Annak érdekében, hogy ne érjen minket kellemetlen meglepetés nézzük meg előre, hogy mire számíthatunk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja