SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A bántalmazó kapcsolatból való kilépés öt pillére

Kovács Ildikó [cikkei] - 2021-05-26
Az önvédelmi szakértő szerint nem elég a testi és a lelki erő. Anyagi biztonságra, stabil munkahelyre és jogi segítségre is szüksége van a bántalmazott nőknek, hogy kapcsolatukból ki tudjanak lépni.

A mézeshetek után mindig jön a feketeleves

Egyes felmérések szerint az elmúlt egy év korlátozásokkal teli időszakában megnőtt a családon belüli erőszak száma. Most azonban, hogy ismét nyílik a világ, a bántalmazott nők is talán könnyebben ki tudnak lépni kapcsolatukból. Kovács Ildikó önvédelmi szakértő szerint azonban ehhez arra van szükség, hogy öt stabil pillérrel rendelkezzenek a hölgyek, ha pedig ezekkel a lábakkal nem bírnak, segítséget kell kérniük.

„A korlátozó intézkedések enyhülésével az otthoni légkörük is pozitívabb irányba változhatott átmenetileg. A bántalmazó kapcsolatban élő nők most azt gondolhatják, hogy minden rendben van, hiszen a feszültség, a stressz csökkenésével párhuzamosan az otthon is nyugalmasabbá válhat. Azonban a bántalmazás dinamikája sajátságos, ciklikus képet mutat, így a mézeshetek után mindig elkezd ismét gyűlni a feszültség, ami aztán újra és újra kirobban” – mondja Kovács Ildikó önvédelmi szakértő, aki szerint így egy körforgás tud kialakulni.

Családon belüli erőszak


Segítség nélkül nehezebben megy

Úgy véli, öt pillér mentén érdemes segítséget kérni a bántalmazó kapcsolatból való kilépéshez, ebbe pedig az ismerősöket, egy pszichológust és egy önvédelmi oktatót is érdemes bevonni.

„A hölgyek akkor tudnak kilépni egy bántalmazó viszonyból, ha testileg és lelkileg is megerősödnek. A kép azonban ennél összetettebb, hiszen a másiktól való függőséget is meg kell szüntetni. Nem elég a környezet, a barátok támogatása, anyagi biztonságra, stabil munkahelyre és jogi segítségre is szükség van” – húzza alá, hozzátéve, a fizikai megerősödés nem azt jelenti, hogy az áldozatnak fel kell vennie a kesztyűt és meg kell küzdenie a bántalmazójával.

„El kell hinniük, hogy képesek arra, hogy pontot tegyenek a kapcsolat végére. Meg kell tapasztalnia ugyanakkor azt is, hogy fizikailag képes arra, hogy megvédje a testi épségét. Ebben a folyamatban úgy tud megerősödni, hogy megismeri a saját képességeit, tisztába kerül lelki és fizikai erejével, ha pedig minden egyéb körülmény adottá válik, meg fogja tudni tenni a szükséges lépéseket a bántalmazó kapcsolat felszámolására.” – mutat rá a szakértő.

Kovács Ildikó


Kovács Ildikó
Önvédelmi szakértő

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-70/947-71-42
E-mail: kovacsildiko@onvedelemoktatas.hu
Honlap: https://www.onvedelemoktatas.hu/
https://www.kovacsildiko.com/
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja