Rendhagyó cikk következik, ugyanis most nem mi adjuk meg a választ a kérdésre: szeretnénk, ha ti felelnétek. Osszuk meg egymással tapasztalatainkat, hogy minél kevesebb gyermeknek kelljen felnőnie elvált szülők mellett - sorozatot indítunk, melyben a főszereplők Ti, olvasók vagytok, a történeteket pedig az élet írta.
Egy viszonylag friss statisztika szerint jelenleg több mint 350.000 egyedülálló szülő él Magyarországon - s számuk napról napra növekszik. Hogy egy válás mekkora trauma az érintetteknek, azzal könyveket lehetne megtölteni; a legnagyobb áldozatai azonban a családok széthullásának a gyerekek. Érdemes lenne hát mindent megtenni annak érdekében, hogy megmentsük széthulló házasságunkat, különösen akkor, ha már nem csak házas- vagy élettársak vagyunk, hanem szülők is.
Mi változott, miért megy tönkre manapság egyre több kapcsolat? Miért választják sokan a "könnyebb" utat? Mit csináltak másképp nagymamáink?
Te mit teszel annak érdekében, hogy jól működjön a párkapcsolatod? Szerinted mi a boldog párok titka?
Ha úgy érzed, kiegyensúlyozott házasságban, kapcsolatban élsz, oszd meg másokkal is az észrevételeid, tapasztalataid! Írd meg nekünk, hogyan küzdöttétek le - ha voltak - a közétek álló nehézségeket, szerinted hogy lehet túllendülni a szexuális problémákon, mik a stabil párkapcsolat elengedhetetlen és legfontosabb alapjai?
Küldd el tapasztalataid a cikkbeküldés alatt, vagy e-mailben az info@csaladinet.hu-ra: a leghasznosabb írásokat pedig közzétesszük honlapunkon. Bármilyen problémával is állunk szemben, lexikonok helyett általában a valódi tapasztalatokból tanulhatunk a legtöbbet - segítsünk egymásnak saját és gyermekeink boldogsága életében!
Olvasd el ezt is:
Indexkép: Pixabay / Pexels
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak
A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.
Közösségi hozzászólások: