SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A házasság 4 fázisa

Családinet [cikkei] - 2018-08-21
Ha a kettesnél tovább jutsz, ideje újragondolni a kapcsolatotokat!

A házasság csakúgy, mint a legtöbb intim kapcsolat, komplex és folyamatosan változó kötelék két ember között. Vannak olyan időszakok benne, mikor az adott felek nagyon egy hullámhosszon vannak, szinte olvasnak egymás gondolatai közt, ám vannak olyan periódusok is, mikor kissé eltávolodnak.

Az idő múlásával szinte minden egyes házas ember megtapasztalja a házasság különböző fázisait, hiszen előbb-utóbb változás következik be, ha két ember folyamatosan együtt él. Viszont ezekről a változásokról beszélni kell és közösen összehasonlítani, hogy honnan hová jutott el a kapcsolat.
 

Első fázis: Szeretők

A legtöbb ember úgy tartja, hogy csak friss házasként lehetséges a házasság ezen szakasza, de ez nem igaz. Nem szó szerint kell érteni a "szeretők" kifejezést - habár az intimitásnak is komoly szerepe van -, hanem olyan kötelékre kell gondolnunk, amiben úgy érezzük, képtelenek vagyunk meglenni a másik nélkül.

Ha elutazik kis időre, hiányzik, ha rá gondolunk, mosolygunk és folyton azon ügyködünk, hogy szebbé és jobbá tegyük a napjait. Erre a fázisra nagyon érdemes ügyelni, mert menedéket jelenthet mindét fél számára.
 

Második fázis: Barátok

Bármilyen jól működő kapcsolatban előbb vagy utóbb bekövetkezik az a szakasz, mikor barátként tekintünk a másikra. Ilyenkor a kapcsolat elsődleges forrása nem az intimitás, hanem a kölcsönös szeretet. A szeretetet már gondoskodás formájában mutatjuk ki, és az kerül előtérbe, hogy a másik számára megteremtsük a jólétet.
 

Harmadik fázis: Szobatársak

Ha eljut a kapcsolat erre a szintre, akkor ideje, hogy nagyobb figyelmet fordítsunk rá. A lakótársi kapcsolat olyankor jelentkezik, amikor a háztartás, a gyerekek, és mindenki más fontosabbá válik a kettőtök kapcsolatánál. Már nem a kettőtök kapcsolata élvez prioritást, hanem az, hogy a hétköznapok gördülékenyen menjenek, a gyerekeknek mindenük meglegyen – és észrevétlenül elszalad az idő mellettetek. Tenni kell ellene! Le kell ülni és időt kell szentelni a másikra, meg kell hallgatni egymást, érdeklődést kell mutatni, mert ha nem, elhidegülés lesz a vége. Nem szabad hagyni, hogy a pihenés és a csend fontosabbá váljon az intimitásnál. Azt pedig végképp ne tegyétek, hogy különböző "praktikus" okoknál fogva külön szobában alszotok.
 

Negyedik fázis: Ellenfelek

Természetesen minden házaspár életében vannak viták, nézeteltérések, de ha ezek állandósulni látszanak, akkor komoly problémával néztek szembe. Ilyenkor már képtelenek vagytok egymás szemszögéből megközelíteni a dolgokat, ezért egyre csak gyűlnek a csalódások, kiabálások, lelki fájdalmak.
 

Sajnos sok pár csak a legutolsó pillanatban kap észbe, hogy valamit tenni kellene, ám olykor már túl késő. Ne sajnáltátok egymástól az időt, olykor legyetek önzőek és nézzétek a kapcsolatotok érdekeit, mert ha egyszer eljuttok oda, hogy csak éltek egymás mellett és már nincs meg a szikra, nagyon nehéz rendbe hozni a dolgokat. A változásoktól pedig ne féljetek, csak arra vigyázzatok, hogy pozitív irányba történjen minden.

Forrás: filantropikum.com
Indexkép: pexelsvera-arsic

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja