SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

9 tapintatlan kérdés, és képzeletbeli válaszok, egy anyától

Gizella-Molnár Viktória [cikkei] - 2016-08-22
Anyaként biztosan Te is kaptál már egy-két tapintatlan kérdést, amire élből tudtál volna egy olyan választ adni, hogy rögtön behúzza a kérdező fülét-farkát. Engem szerintem az összes ilyen kérdés megtalált már, az alábbi listát tehát egytől egyig a való élet "írta", mindegyiknek van gazdája, némelyiknek több is.

Ne értsetek félre, nem azzal van bajom, hogy érdeklődnek az életünk felől. Ez tök jól esik, nyilván. De sokszor olyan intim dologra kérdeznek rá, hogy szívesen helyre tenném a kérdezőt. Persze jól nevelt vagyok, és sosem teszem… Tényleg nem! De hadd játsszak el most itt fejben a gondolattal, hogy egyszer, egyetlen egyszer azt mondhassam, amit szívből válaszolnék. Megjegyzem tehát, tudom, hogy ezeket a kérdéseket nem a rosszindulat generálja, egyszerűen tapintatlanok, tájékozatlanok az emberek, vagy épp ezt „szokás” kérdezni.

Nos, nem szaporítom tovább a szót, íme, a legjava:

Egész nap otthon vagytok? De unalmas lehet! Vagy netezgetsz, tévézel?

  1. Ahha! Szóval, ha legközelebb neteznél vagy tévéznél egy napot, gyere el hozzánk és a két gyerek mellett megteheted! Hajrá!
  2. Hát, nem csak! Belefér egy kis könyvolvasás is azért, ja és sokat alszom, amíg ők játszanak. Ezt se hagyjuk ki!

És… egészséges?

  1. Miért, betegnek látod?
  2. Mégis hogy kérdezhetsz ilyet egy frissen szült anyukától? De komolyan!

Két gyereked van? És cukik?

Megjegyzés: A kérdés egy buliban hangzott el, a pultnál, egy pasitól.

  1. Igen, nagyon cukik! Mutassak róluk 862 fényképet?
  2. Á, egyik utálatosabb, mint a másik! Kéred valamelyiket?

És mit tud már?

Ebben a kérdésben mindig támadási felületet érzek, amiből könnyen lehet „Bezzeg Józsikázás”. Ezt pedig egy anya szereti elkerülni. Így mostanában diszkréten ennyit mondok:

  1. Mindent, amit ennyi idősen tudnia kell!
  2. Ül, fekszik, és ha eldobod a labdát, visszahozza!

És szoptatod még?

Ez a kérdés is konstans. És MINDIG magyarázkodásra szorul – miért annyit, miért úgy, miért nem, miért ott, stb. Újszülött esetén pedig kizárólag erre volt kíváncsi mindenki, aki él és mozog a környezetemben. Frappáns válaszom erre sose volt. Mondtam az őszintét. Aztán magyarázkodhattam, hogy a másfél éves gyerekemet miért nem szoptatom már.

Felszedtél pár kilót, nem? Nincs időd sportolni?

  1. Miről beszélsz? Ez itt mind izom, amit látsz rajtam!
  2. Nincs, sajnos. Szóval légyszi vigyázz  a gyerekekre, amíg elmegyek edzeni. Hetente háromszor kellene, mindössze két-három óra és itt vagyok!
  3. Hát, Te se lettél vékonyabb, mióta utoljára láttalak!

De soha nem engeded tévézni, ugye? Attól sorozatgyilkos lesz!

  1. Nem mondod, tényleg? Na, akkor a Fűrész 6-ot már nem engedem, hogy megnézze! Öt részen túl vagyunk, de remélem, még nem késő!
  2. Háhá, jó próbálkozás volt! De akkor sem adjuk Neked a tévénket!

Mi? Máris terhes vagy? És terveztétek?

Megjegyzés: amikor a kérdés elhangzott, hét éve jártunk már együtt és féléve házasok voltunk a férjemmel

  1. Hát… Szó, mi szó, benne volt a pakliban.
  2. Nyilván nem terveztük, de fogalmunk sem volt, hogy szokás védekezni. Elmondanád, légyszi?

És tervezitek már a másodikat/harmadikat/negyediket/stb.?

Senki nem tehet róla, de ezzel mindig a legrosszabbkor találnak meg. Közvetlenül egy nyafogós balhé után, vagy egy átvirrasztott hónap (!) után, vagy egy olyan hét után, mikor nem tudtam két mondatot váltani a férjemmel, annyira bedaráltak minket a hétköznapok. Nehéz ilyenkor indulat nélkül válaszolni, kihagyva a "MI? Te normális vagy?"-számonkérést. Mindenesetre nálam ez amúgy is érzékeny téma mostanában.

Így az ilyen kérdéseket már alapból visszadobom:

  1. Arra vagy kíváncsi, hogy szexelünk-e, szedek-e gyógyszert, vagy húzunk-e óvszert aktus előtt?

Ez tízből tízszer elhallgattatja a kérdezőt!

Humor, humor, humor!

Ez a kulcsszó, kedves édesanyák! (Amint látható, ez nálam vegyül egy „kis” cinizmussal is, de ez már csak így van.) Ha viszont legközelebb szembesültök egy ilyen kérdéssel, fejben válaszoljatok Ti is valami vicceset, amin legalább Ti jót derültök!

Fotó: commons.wikimedia.org

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja