SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Családfakutatás

Családinet [cikkei] - 2015-06-03
 [X]

Bizonyára emlékszik rá, hogy valamikor régebben látott a nagypapa vagy nagymama levendula illatú fiókjában régen elsárgult papírokat, melyeken cirkalmasan vagy éppen gyöngybetűkkel írt nevek, dátumok szerepeltek.

Talán Ön is lapozgatta a megörökölt Bibliát, melybe gondos kezek feljegyezték a születések, házasságok és a szomorú halálozások dátumait.
Emlékszik még arra, mikor gyerekfejjel hallgatta a történeteket olyan emberekről, akiknek csak a keresztnevét és tulajdonságát értette? Ugye ismerősek az efféle történetek, melyek úgy kezdődnek, hogy: „A sánta Pista bácsi, aki mindig leesett a lóról…” Szeretné megtudni, hogy kik voltak ezen történetek szereplői?
Kik azok a családtagok, akik elsárgult fotókról tekintenek Önre?

Génjeink már évezredek óta öröklődnek egyik nemzedékről a másikra.
A nemzedékek – más szóval generációk – egymás közötti kapcsolatának kutatása, felderítése maga a genealógia, azaz családfakutatás.
Sokan gondolkodnak úgy, hogy felesleges azzal foglalkozni, hogy honnan jövünk, inkább arra figyeljünk, hogy hová tartunk. Anélkül azonban, hogy ismernénk személyes jelenünk előzményeit, elődeink kilétét, életüket és cselekedeteiket, nehezebb felkészülni az előttünk álló jövőre.
Múltunk megismerése erőt adhat a mában és segítséget jelenthet utódaink számára az elmúlt korok jobb megismeréséhez, megértéséhez.

A genealógia tudománya sokáig csak a nemesi származású családokkal foglalkozott. Ezen családok számon tartották és utódaiknak jól dokumentálva átadták felmenőik családfáját, őseik történetét.

Mára ismét reneszánszát éli azok körében, akik felismerték annak fontosságát, hogy megismerjék régmúlt korok generációit.

Az elmúlt, közel 60 év alatt két generáció nőtt fel. A mai harmincasok-negyvenesek nagyszülei valamikor a XX. század legelején születtek. Most tegye a szívére a kezét és próbálja felsorolni négy nagyszülőjének nevét és pontos születési idejét! Amennyiben sikerült, úgy gratulálok, és kérem, hogy most próbálja felidézni nyolc dédszülőjének adatait!
Ha ez is sikerült, akkor Ön ahhoz az 1%-hoz tartozik aki tisztában van felmenőivel.
A ma élők túlnyomó többsége - önhibáján kívül - még nagyszülei adataira sem emlékszik, nemhogy tovább tudna haladni visszafelé az időben.

Amennyiben kérdéseire választ szeretne kapni, úgy Önnek nincs más teendője, mint konzultálni szakértőnkkel, aki az Ön igényeinek és pénztárcájának legjobban megfelelő családtörténeti kutatás módszerét fogja ajánlani.

Gyermekei, unokái hálásak lesznek Önnek azért, hogy készen kapják azt a tudást, melyet a múltból Ön nyújt át számukra!

"Hasznos szolgálatot tesz a hazának ki családja múltját feltárja,
hiszen egy-egy család múltja, a haza történelmének egy-egy lapja."

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja