SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Családi est

Szemere Bálint [cikkei] - 2013-11-20
Alakítsuk ki azt a szokást, hogy rendszeresen töltünk együtt közös, mindenki számára minőségi időt a család minden tagjával közösen. Ezek a rendszeres, heti családi estek a közös tevékenységek során együtt töltött idő révén segítenek növelni az összetartást a családban.

Családi est

Alakítsuk ki azt a szokást, hogy rendszeresen töltünk együtt közös, mindenki számára minőségi időt a család minden tagjával, és a házastársunkkal is külön.

Miért éri meg az idő-energiabefektetést?

  • Mert a családunkban, otthonunkban sokkal jobb hangulat, bizalmasabb légkör alakul ki, talán ez a legfőbb hozadéka: jó lesz hazamenni!
  • Mert a gyermekeink szívesen járnak haza, érzik az otthon melegét, a családtagokat összetartó szeretetet, jobban védve lesz a külső, esetleg negatív hatásoktól, megtartja Őt a család hálója.
  • Mert jobban megismerjük és megértjük egymást.
  • Mert a közösen megélt jó és akár kevésbé jó élmények még inkább összekovácsolják a családot, és erőforrásként vissza lehet nyúlni a bajban hozzájuk, lehet építeni rájuk.
  • Mert fejlődik a család közös problémamegoldó képessége.
  • Mert ilyen módon is ki tudjuk fejezni, hogy fontos számunkra a házastársunk, szüleink, gyermekeink hogyan léte, érdekel, hogy van, mi az, ami foglalkoztatja.

Mit csinálhatunk egy ilyen közös programon?

Bármit, az egyetlen szabály, hogy az egyik családtag számára se legyen kínos, megszégyenítő...
Néhány példa: játék, séta, kertészkedés, főzés, kézműveskedés, vagy családi beszélgetés, akár szervezési kérdésekről, akár a hét megtervezése, közös hobbi, stb. - stb.

Nem lesz erőltetett, ha megszervezzük, és nem spontán szerveződik?

Az a családok tapasztalata, van, hogy nem könnyű összehozni a családtagokat, és van, hogy küzdelem is van abban, hogy működjön, főképp kisgyermekes és „lázadó” kamaszokat nevelő családok esetében. Azonban mindenki úgy érzi később, hogy megéri, a gyermekek és a felnőttek egyaránt sokáig táplálkoznak ezekből az alkalmakból. Nem biztos, hogy mindig feszültségmentes, ha pl. a takarítás beosztást kell megbeszélni, vagy hogy milyen vágyak teljesítésére van pénz, és mire nincs, de ennek ellenére ezek az alkalmak is összehozzák, erősítik a családot. Egyértelműen megéri következetesnek és eltökéltnek lenni ebben!

Fotó: stockimages - FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja