SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ünnepekre való készülődés, de (nem) mindegy milyen áron?!

Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya és Baleset-megelőzési Bizottsága [cikkei] - 2011-12-07
Az ünnepekre való készülődés mindenkinek nagy öröm, azonban ekkor se feledkezzünk meg értékeink védelméről.

Erre tekintettel, kérjük, fogadják meg jó tanácsainkat, 

vásárlás alkalmával:

  • A parkolóhely kiválasztása alkalmával az elsődleges szempont ne a bejárat közelsége, hanem a parkolóhely és az odavezető út megvilágítása legyen.
  • Fontos, hogy semmit ne hagyjunk a gépkocsi utasterében, illetve a már megvásárolt értékeket rögtön a csomagtartóba pakoljuk.
  • Vásárláshoz csak azt vigyük magunkkal, amire feltétlenül szükségünk van.
  • A bevásárlókocsikat általában meghatározott pénzérmével lehet a tárolóból elhozni, ezért már otthon készítsük be a megfelelő érmét. A parkolókban minket - pénzváltás céljából - megszólító idegen személyekkel szemben legyen meg bennünk az egészséges bizalmatlanság, pénztárcánkba rajtunk kívül ne nyúljon senki bele!
  • Vásárlás alkalmával a bevásárlókocsin ne hagyjuk őrizetlenül táskánkat, kabátunkat a benne lévő értékekkel a vásárlásra szánt pénzösszeggel!
  • A megvásárolt termékeket megfelelő körültekintéssel pakoljuk be személygépkocsinkba. Miután bepakoltunk zárjuk be járművünket és úgy toljuk vissza a bevásárlókocsit a helyére.

szórakozóhelyen:

  • Fokozottan figyeljünk értékeinkre, ha tömegben tartózkodunk!
  • Semmiképpen ne tartsunk semmit a farzsebünkben, mert innen a legkönnyebb ellopni az értékeket.
  • A zakónk, blézerünk, kabátunk zsebében ne legyen semmilyen érték ha levesszük, mert ettől a pillanattól kezdve nem tudjuk megóvni, amit a zsebébe hagyunk.
  • Ne tegyük le a táskánkat a földre és magunk mellé, főleg ha egyedül vagyunk.
  • Soha ne hagyjuk táskánkat, kabátunkat őrizetlenül, ha a mosdóba, vagy levegőzni megyünk.
  • Tartózkodjunk a szabálytalanságok elkövetésétől!

Akár családlátogatás alkalmából, vagy pihenés, szórakozás céljából hagyjuk el otthonunkat, minden esetben és alkalommal gondoskodjunk otthonunk biztonságáról. Zárjuk be a nyílászárókat, - amennyiben van - aktiváljuk riasztónkat. Megbízható szomszédot kérjünk meg arra, hogy figyeljen otthonunkra. Kapcsoljuk ki a csengőket, alkalmazzunk időzített kapcsolót.

A pirotechnikai eszközöket (petárdák, tűzijátékok) csak a rendeltetésüknek megfelelően használjuk, betartva a jogszabályok által előírt idő és helyi korlátokat! 

Áldott, békés Ünnepeket kívánunk!
 

Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztály
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja