SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Atyavilág! Ki a Marslakó, én, vagy a többiek?

Adorján Éva [cikkei] - 2009-05-08
Az egyik legszörnyűbb dolog, ha rádöbbensz: bár sok száz ember vesz körül, Te mégis visszafordíthatatlanul magadra maradtál!

Képzeld csak el a következőt:

Egyik reggel arra ébredsz: bekapcsolod a rádiót, és számodra érthetetlen nyelven mondják a híreket.

Gyorsan belelapozol a reggeli újságba: idegen szöveggel van tele!

Leszaladsz az utcára: láthatóan mindenki érti egymást, csak Te nem érted senkinek sem a beszédét!

Most már egyre izgatottabb vagy, visszaszaladsz, felhívod a legjobb barátodat, hogy Tőle tudd meg, mi történhetett. Végre felveszi a telefont! A hang ismerősen cseng, de nem érted! Rimánkodsz neki, már-már sírva, hogy mondjon csak egy érthető szót! Ő egyre ingerültebben kiabál, szintén érthetetlen nyelven, míg végül lecsapja a kagylót!


Az elszigetelődés egy olyan rémálom, amely a körülötted élő idős emberek számára sokszor mindennapi valóság.

Figyeld egy kicsit a környezetedben élő 50 feletti embereket, hányszor kapják fel ijedten a fejüket, hogy már megint nem értik, miről társalog az unokájuk a fiukkal, lányukkal. Egyre jobban nő bennük a kívülmaradás, a kirekesztettség érzése. Kérdeznének Ők, de még a kérdés megfogalmazása sem könnyű! És milyen sokszor kapnak ilyen választ: "Á, nem érdekes, Anya/Apa, ezt Te úgysem értenéd!".

Mit válaszolnál, ha azt kérdezném, tudják-e használni a szüleid, nagyszüleid a számítógépet, vagyis nem számítógép-analfabéták-e? Valószínűleg azt mondanád: Nem tudják használni, de nincs is szükségük rá - s már sorolnád is az érveket, hogy miért nincs.


Modernkori analfabetizmus a mindennapokban.

Gondolj bele: a XXI. század elején vajon nem ugyanolyan hátrány-e, ha valaki nem tudja használni a számítógépet, mint a XX. század elején volt az, ha valaki nem tudott írni-olvasni?
Megkockáztatom a feltevést, hogy talán még nagyobb is!
A jó hír viszont az, hogy a számítógép, és főleg az internet használata kiváló eszköz lehet a generációk teljes szétszakadásának megakadályozására! Sőt!


Azzal, hogy állandó kapcsolatot tesz lehetővé a családtagok, barátok között, erősítheti az összetartozás érzését.

A most felnövekvő generáció magától értetődő természetességgel sajátítja el a számítógép használatát.
De mi a helyzet az 50 felettiekkel? Ők már felnőttként találkoztak először a személyi számítógéppel. Akit foglalkozása, munkája nem kényszerített rá, többnyire nem is került közelebbi kapcsolatba a számítógéppel.
Így hát pont azok maradtak így ki a számítógéphasználat nyújtotta előnyökből, akiknek ez a legjobban megkönnyíthetné az életét.


Mit gondolsz, a Te szüleid, nagyszüleid nem érdemelnének meg ennyi kényelmet öreg napjaikra?

A válaszod bizonyára ez lenne: IGEN, Ők is megérdemelnék!

Ahogyan a levelünket sem a postagalambra bízzuk manapság, - pedig valaha jól működött ez a megoldás, - egy adott információ megszerzésére sem kell napokat rászánnunk most, amikor rendelkezésünkre áll az információ megszerzésének leghatékonyabb módja: az internet használata.


Összefoglalva: mi is az tehát, amit most azonnal megtehetsz szüleid és nagyszüleid számítógép-analfabetizmusának leküzdésére?
Kattints ide, és nézd meg, mit kínál a NagyiSuli, hogyan épül föl a PC-ábécé, miből áll az általunk kínált csomag.

Itt érheted el azokat a cikkeket, melyek érveikkel alkalmasak rokonaid ellenállásának leküzdésére. A cikkeket le is tudod tölteni, de rám is bízhatod a postázásukat.

Ha pedig nem akarsz halogatni, hanem szeretnéd, ha az „Ősök” máris kezdenék a tanulást, küldd el rendelésedet, és postafordultával már kezdheti is Anya, Apa, vagy Nagyi a számítógép-kezelés önálló tanulását.

Így már nyugodt lelkiismerettel gondolhatod: Te mindent megtettél, hogy a rokonaid ne szaporítsák a számítógép analfabéták számát. S nem mellesleg: új színt viszel az életükbe, nem is beszélve arról, hogy a pokoli magány és kirekesztettség réme sem fenyegeti Őket többé!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja