SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Miniszteri konferencia gyermekeink egészségéért

Rothman D. Krisztina [cikkei] - 2004-06-30
52 ország környezetvédelmi és egészségügyi minisztereinek részvételével konferenciát szerveztek az elmúlt napokban, a fővárosban. Gyermekeink és a fiatalok középpontba állításának érdekében a delegációkban helyet kapott egy-egy 25 év alatti tag is.

Kökény Mihály egészségügyi miniszter a Magyar Rádió riporterének elmondta, hogy fontosnak tartja a különböző minisztériumok érdekeinek harmonizálását ezen a téren is, ennek érdekében a magyar kormányon belül létrejött egy társadalom-politikai kabinet, amelyen belül rendszeres a konzultáció és szoros az együttműködés. A miniszter úgy gondolja, hogy az emberi egészségért 30-40%-ban felelős a környezet, mind fizikai, mind szociális értelemben.

Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter örömét fejezte ki, hogy ilyen magas szinten kerül szóba a gyermekek egészsége és jövője, ez utat mutathat afelé, hogy az elkövetkező évtizedekben elkerüljük az allergiát és betegségeket okozó káros hatásokat.

A francia Xavier Bonnefoy professzor szerint az egészséges környezet legfontosabb tényezője a lakás, családi életünk színtere, hiszen a nyugodt körülményektől a bútor anyagáig sok összetevő befolyásolja lelki és testi egészségünket. Lényegesnek tartja pl. a fiatalok mielőbbi lakáshoz segítését, hiszen az elvonulás lehetőségének biztosítása javítja a mentálhigiénés állapotunkat. A kormányok feladata a lakáspolitika megváltoztatása.

A konferencián megfogalmazták a gyermekeinkre leselkedő legfontosabb veszélyeket, melyek a következők:

  • közlekedési balesetek
  • környezeti levegőszennyezés - közlekedés, dohányfüst, háztartási gépek
  • víz- és közegészségügyi viszonyok
  • a sugárbalesetek okozta születési rendellenességek
  • nem kielégítő étrend, szennyezett élelmiszerek
  • mozgásszegény életmód, túlsúly, elhízás, és az ebből következő szív- és érrendszeri megbetegedések
  • rendkívül szegény életmód.

Mi, szülők pedig annyit tehetünk, hogy legalább azoktól a hatásoktól megvédjük őket, melyek tőlünk függenek. Tegyünk mi is gyermekeink egészséges környezetéért!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja