SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Nikontinstop

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-09
Sokan esnek a nikotin rabságába, ám igen kevesen bírnak önerőből leszokni. A dohányzás ártalmairól nap mint nap olvashatunk, ám igazán hatékony megelőzési vagy leszoktató módszert még sikerült kidolgozni.

 

Fontos megjegyeznünk, hogy legtöbb esetben nem a fizikai, hanem inkább a lelki függőségtől nehéz megszabadulni. Attól függetlenül, hogy a dohányos hogyan és miért szokott rá a cigarettára, e szenvedély gyakran életmóddá alakul. Ha bármilyen stressz helyzetbe kerül, feszültségét nem sporttal, esetleg evéssel, hanem dohányzással vezeti le. Igen kevés olyan emberrel találkozhatunk, aki mindenféle pótcselekvés nélkül képes elhagyni rossz szokását. Legtöbben rágóval, nyalókával, tökmaggal igyekeznek megtartani a reflexszerű kézmozdulatokat, ami az elhízásveszély miatt hasonlóan káros lehet.

 

Persze mint minden szenvedélybetegség, a dohányzás is akkor hagyható el teljes egészében, ha saját akaratunkból mondunk nemet, nem pedig "csodaszereket" veszünk igénybe. A nikotintapasz, vagy nikotintartalmú rágógumi segít a nikotinéhség csökkentésében, ám a lelki függőséget nem oldja fel. Ezért nem is érdemes várható stressz helyzetet megelőzően elkezdeni a leszokást, hiszen hasonló helyzetekben nagy esély van a visszaesésre.

 

Egyes felmérések kimutatták, hogy az erősen dohányzó emberek hajlamosabbak a mértéktelen alkoholfogyasztásra, több esetben kávéznak, és gyakrabban fogyasztanak egészségtelen ételeket, mint a nem dohányzók.

Napjainkban egyre több csodaszerről, és újfajta találmányról hallhatunk. Az eddigi tapasztalatok alapján az akupunktúra és a mágneses kezelés bizonyult a leghatékonyabbnak. A leszokni vágyókat ma már több intézmény segíti, de az egyes leszoktató módszerek megválasztása előtt érdemes tanácsot kérni háziorvosunktól.

 

Dohányzásról való leszokást segítő központok

 

OEFI "Dohányzás vagy Egészség" Központ, VII. kerület

 Cím: 1073 Budapest, Kertész u. 32. I. em. 18.  

 Egyéb: Dr. Vadász Imre  

  Tel: (1) 413-6968

 

Sensodent Bt. , VI. kerület

 Cím: 1065 Budapest, Podmaniczky u. 2.  

 Egyéb: Dr. Szabó Beáta  

  Tel: (1) 332-3782

 

Uzsoki Kórház, Pulmatológiai Szakrendelés

 Cím: 1149 Budapest, XIV. kerület, Uzsoki u. 29.  

 Egyéb: Dr. Tót Éva  

  Tel: (1) 251-7333 / 1355m.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

A rozmaring rejtett ereje: új fegyver lehet az Alzheimer-kór ellen

Egy eddig kevéssé vizsgált vegyület a népszerű fűszernövényben komoly áttörést hozhat a demencia kutatásában.

Egy anya megkéselte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulás után

A szülői szeretetnek a világ legbiztonságosabb helyét kellene jelentenie egy gyermek számára. Tragikus módon azonban előfordul, hogy éppen a gondviselők okoznak fájdalmat. Nemrégiben egy anya állítólag halálra késelte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulást követően.

Az emlődaganat helyi kiújulásának típusa és ideje előrejelezheti a lehetséges áttéteket

Gépi tanulás segítségével nagy pontossággal megjósolható, hogy az emlőrák elsődleges kezelése után milyen típusú helyi kiújulásra van esély, és ezután kialakulhatnak-e szervi áttétek, derül ki a Semmelweis Egyetem friss kutatásából. A szakemberek 154 beteg adatainak elemzésével egyebek mellett kimutatták, hogy minél több idő telik el az első diagnózis és a tumor visszatérése között, annál kisebb az áttétek kockázata. A kutatás eredményei fontos lépést jelenthetnek a személyre szabott terápiás stratégiák kialakításában.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja