SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fontos tudnivalók a cipővásárlásról

Családinet [cikkei] - 2009-07-10
A lábbelik sokféle változatban, modellkialakításban kerülnek forgalomba. Annak alapján csoportosíthatók, hogy viseletük milyen körülmények (pl.: időjárás) között ajánlott. A rendszeres használatú lábbelikhez a tavaszi-őszi, a nyári és a téli lábbeli típus tartozik, amely az évszakra utaló rendeltetési célt is tükrözi.

Jó, ha tudjuk...

Leggyakrabban a tavaszi-őszi lábbeliket viseljük - amelyek a téli időjárási feltételek kivételével - főként tavaszi és őszi időszakban rendszeres tartós használatra alkalmasak.

Az alkalomszerű viseletű lábbelik csoportjába a következők tartoznak:

  • Az alkalmi lábbelik, amelyeknél elsősorban a divat hatása érvényesül, ezért e temékeknél az esztétikai igény a legjelentősebb. Ebből következően használata az adott hordási feltételek figyelembevételével alkalmanként rövid időre korlátozódik.
  • A szabadidő lábbelikre a sportos kivitel a jellemző. Aktív testmozgással járó tevékenységhez (kocogás, kirándulás, hosszabb séta, stb.) készülnek, és mint ilyenek, huzamosabb időtartamú viseletre alkalmasak, de folyamatos hordásuk nem javasolt.
  • Sport lábbelik, melyek az egyes konkrét sportágak jellegének és mozgáskövetelményének megfelelően kialakított cipők (pl. kosárlabda-, tenisz-, futballcipő, túracipő, stb.).
  • Papucsok, amelyek általában csak fejrészből állnak. Egyes modellek házi viseletre készülnek, míg más típusok strandon, illetve utcán is népszerűek.


Jó, ha tudjuk...


A lábbeli kiválasztása során minden esetben lábpróbával célszerű meggyőződni a termék megfelelőségéről, rendeltetési célra való alkalmasságáról. Vásárláskor mind a jobb-, mind a ballábas cipőt fel kell próbálni.

Jó, ha tudjuk...

Ügyeljünk arra, hogy zárt cipőben ne érjen végig a láb, mivel ez kedvezőtlenül hat a komfortérzetre. A nem megfelelő illeszkedés a lábon elváltozást okozhat, de a lábbeli belső felületének károsodását is (pl.: az orrrészen) előidézheti.
A felerősítő elemmel készült termékek felsőrészét (pl.: fűzős kivitel) rögzítsük a lábhoz, ugyanis ellenkező esetben a láb dörzsölő igénybevétele miatt a belső felület kopik (pl.: szárrészen).

A lábbelit rendeltetésének megfelelően használjuk! Univerzális lábbeli nincs.

A jogszabályi előírásoknak megfelelően a lábbelikhez tartozó címkén tájékoztatni kell a vásárlót a termék rendeltetéséről, az alapanyagösszetételről (felsőrész, bélés, fedőtalpbélés, járótalp), továbbá a használat és kezelés szempontjából lényeges jellemzőkről.

Az anyagösszetétel megadható jelképes jelöléssel, vagy szöveges megnevezéssel. Vásárlás előtt győződjünk meg arról, hogy lábbeli jelölése a jogszabályi előírások szerinti-e.

A jelképes jelölések és megnevezések következők:


Jó, ha tudjuk...

A lábbeli élettartamát nagymértékben befolyásolja a viselés utáni rendszeres ápolás, tisztítás. A lábbelit a használati-kezelési útmutatóban leirtak szerint célszerű kezelni. Más tisztítási mód esetén a felsőrész és az alsórész is károsodhat (pl.: gépi mosásnál).

Jó, ha tudjuk...

A fogyasztót vásárláskor megilleti a szavatossági jog, amely, fogyasztói szerződéseknél két év.

A szavatossági időtartamon belül a vásárló reklamációval élhet, ha a termék rendeltetésszerű használat, ápolás, tárolás ellenére károsodik.

  • A reklamációt a vásárlás helyén kell bejelenteni, a hibás termék és a fizetési bizonylat bemutatásával.
  • A reklamációról jegyzőkönyvet kell felvenni.


A szavatossági jogok a vásárlót két lépcsőben illetik meg. Az első lépcsőben a vásárló kijavítást, vagy kicserélést kérhet.

A második lépcsőben a vásárló az árleszállítás és az elállás között választhat.

forrás: www.nfh.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

Az általános iskolai beiratkozás menete a 2025/2026-os tanévre

Hamarosan kezdetét veszi az általános iskolai beiratkozás a 2025/2026-os tanévre. Mi a beiratkozás menete? Mit intézhetünk el online? Milyen dokumentumokra lesz szükség? Hogyan lehet halasztani az iskolakezdést? Összegyűjtöttük a fontos tudnivalókat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja