SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

A lusta kertészek virága? - Megúszós muskátligondozás

Családinet [cikkei] - 2023-07-05
A muskátli nagyon hálás növény: gyorsan növekszik, strapabíró, bőségesen és hosszan virágzik, ráadásul nem igényel sok gondozást sem. A három legfontosabb feltétele annak, hogy tavasztól egészen őszig virágozzon, a napfény, a víz és a megfelelő tápanyagellátás. Továbbá az is sokat segíthet, ha időről-időre eltávolítjuk az elhalt hajtásokat.

A Pelargonium for Europe (PfE) szakértői három hasznos tippel szolgálnak azok számára, akiknek a rendszeres öntözés, trágyázás és metszés túl nagy munkának bizonyul. Ezek alkalmazásával biztosítható, hogy a muskátli csak nagyon kevés gondozást igényel majd a későbbiekben.

Víztartályok vagy automata öntözőrendszerek használata

A muskátli szereti a napsütést és a meleg időt. Bár vastag szárának köszönhetően könnyedén kibírja a rövidebb száraz időszakokat, mégis rendszeres öntözésre van szüksége ahhoz, hogy megfelelően fejlődhessen és virágokat hozzon. A nyári forróságban akár reggeli és esti öntözés is szükséges lehet, víztartályok vagy automata öntözőrendszerek használatával jelentősen csökkenthető a locsolás gyakorisága.

Lassan oldódó műtrágya használata

Lassan oldódó műtrágya

A muskátli "mohó" növény, ugyanis különösen nagy tápanyagigénye van. Ahhoz, hogy a növény ideális környezetben legyen, érdemes néhány hét után folyékony műtrágyát a vízhez adagolni, még akkor is, ha a komposztot korábban már előtrágyázták. Ha ezzel nem akarunk bajlódni, a muskátli ültetésekor ajánlott a komposztba lassan oldódó műtrágyát keverni. Fontos: ahhoz, hogy a tápanyagellátás az őszi vegetációs időszak végéig kitartson, célszerű kilenc hónapos műtrágyát választani. Ha a hőmérséklet 20 °C fölé emelkedik, a növény általában több héttel a trágyázási időszak várható vége előtt felhasználja a tápanyagkészletet, és újratrágyázásra lesz szükség.

Öntisztuló fajták

Muskátli

A muskátli még bőségesebben virágzik, ha rendszeresen eltávolítjuk az elhervadt virágfejeket, azonban léteznek olyan fajták is, amelyek maguktól is megteszik ezt. Ezek a gazdagon virágzó, kocsányos muskátli fajták, amelyek maguktól levetik az elszáradt hajtásokat. Mivel ezek az öntisztuló típusok általában futónövények, ideálisak lehetnek egyaránt balkonládákban és függő kaspóban is.

Forrás: Pelargonium for Europe

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Közeledik a tavasz, gyakoribb a migrén?

A migrénesek pontosan tudják, melyek azok a triggerek, amelyek kiváltják náluk a görcsös fájást. Leggyakrabban bizonyos ételeket, fényt, hangokat, stresszt szokás emlegetni, de sokan vannak, akiket az időjárásváltozás visel meg. Dr. Para Szabolcs, a Neurológiai Központ neurológusa a közeledő tavaszi frontok kapcsán beszélt a migrén kezelési lehetőségeiről.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja