SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A lusta kertészek virága? - Megúszós muskátligondozás

Családinet [cikkei] - 2023-07-05
A muskátli nagyon hálás növény: gyorsan növekszik, strapabíró, bőségesen és hosszan virágzik, ráadásul nem igényel sok gondozást sem. A három legfontosabb feltétele annak, hogy tavasztól egészen őszig virágozzon, a napfény, a víz és a megfelelő tápanyagellátás. Továbbá az is sokat segíthet, ha időről-időre eltávolítjuk az elhalt hajtásokat.

A Pelargonium for Europe (PfE) szakértői három hasznos tippel szolgálnak azok számára, akiknek a rendszeres öntözés, trágyázás és metszés túl nagy munkának bizonyul. Ezek alkalmazásával biztosítható, hogy a muskátli csak nagyon kevés gondozást igényel majd a későbbiekben.

Víztartályok vagy automata öntözőrendszerek használata

A muskátli szereti a napsütést és a meleg időt. Bár vastag szárának köszönhetően könnyedén kibírja a rövidebb száraz időszakokat, mégis rendszeres öntözésre van szüksége ahhoz, hogy megfelelően fejlődhessen és virágokat hozzon. A nyári forróságban akár reggeli és esti öntözés is szükséges lehet, víztartályok vagy automata öntözőrendszerek használatával jelentősen csökkenthető a locsolás gyakorisága.

Lassan oldódó műtrágya használata

Lassan oldódó műtrágya

A muskátli "mohó" növény, ugyanis különösen nagy tápanyagigénye van. Ahhoz, hogy a növény ideális környezetben legyen, érdemes néhány hét után folyékony műtrágyát a vízhez adagolni, még akkor is, ha a komposztot korábban már előtrágyázták. Ha ezzel nem akarunk bajlódni, a muskátli ültetésekor ajánlott a komposztba lassan oldódó műtrágyát keverni. Fontos: ahhoz, hogy a tápanyagellátás az őszi vegetációs időszak végéig kitartson, célszerű kilenc hónapos műtrágyát választani. Ha a hőmérséklet 20 °C fölé emelkedik, a növény általában több héttel a trágyázási időszak várható vége előtt felhasználja a tápanyagkészletet, és újratrágyázásra lesz szükség.

Öntisztuló fajták

Muskátli

A muskátli még bőségesebben virágzik, ha rendszeresen eltávolítjuk az elhervadt virágfejeket, azonban léteznek olyan fajták is, amelyek maguktól is megteszik ezt. Ezek a gazdagon virágzó, kocsányos muskátli fajták, amelyek maguktól levetik az elszáradt hajtásokat. Mivel ezek az öntisztuló típusok általában futónövények, ideálisak lehetnek egyaránt balkonládákban és függő kaspóban is.

Forrás: Pelargonium for Europe

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja