SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Élet egy Disney családban - légy rá büszke!

Farkas Eszter [cikkei] - 2020-12-06
Elég bekapcsolnunk a televíziót, a rádiót vagy pörgetni az idővonalunkat; ömlik ránk a családon belüli erőszak, a sanyarú gyereksorsok. Minden alkalommal megdöbbenek és könnyek gyűlnek a szemembe. Ritka kincs lett a "normális" család. Sőt, az a gyermek is, aki a megfelelő, támogató és szerető családban nő fel.
Karácsonyhoz közeledve ez talán még nagyobb figyelmet kap. Ilyenkor igyekszünk segíteni és támogatni másokat, hogy ők is átérezzék az ünnep meghittségét.

Sokan örömmel adományozunk, bár ilyenkor mindig megfogalmazódik a fejemben egy gondolat: vajon a lelkekben is gyújtunk fényt és ezáltal reményt? Talán csak ideig – óráig.

Sajnos sok nehéz körülmények között élő családdal találkozom. Szemükben bánatos csillogással mondják, hogy mennyire irigyelnek a nagy és összetartó családunkért. Valóban, a miénk egy igazi Disney család. Meseszerű.

Ám ilyenkor egy fura érzés kerülget: szégyellnem kellene magam ezért? Hajtsam le a fejem, mert egy csodálatos családban nőttem fel? Arra senki nem gondol, hogy a szüleimnek sem volt egyszerű? Nálunk is bőven akadt tragédia… Mégis mindig felálltunk. Mert szeretjük egymást.

Kitartás, elfogadás, szeretet, munka: ezek kellenek ahhoz, hogy egy család egyben tudjon maradni.

A szüleim a mozgatórugók. A szűk család 17 főt jelent. 17 széket a vasárnapi asztal körül.

Bár már elmúltam 30 éves, éppen ma bontottam ki a tőlük kapott Adventi kalendárium első ablakát.

Férjem van, de gyerek vagyok. Sosem szeretném elveszíteni ezt az érzést. A mai világban olyan gyorsan akarunk felnőni. De miért is? Kérdezzük meg önmagunk, hogy mikor bújtunk utoljára Apa ölelő, biztonságot adó karjai közé? Mikor hajtottuk Anya vállára a fejünket, hogy kicsit megálljunk és feltöltődjünk? Gondoljunk azokra, akik ezt nem tehetik már meg és igenis törődjünk a gyermeki lelkünkkel, adjuk meg neki azt, amire vágyik!

Dolgozzunk azon, hogy sokáig maradjunk gyerekek és sokáig uralja szívünk a szeretet!

Legyünk büszkék a féltő és szerető családunkra!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja