SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Lakáseladás kisgyerekkel: 8 tipp, hogy könnyebben menjen

Rák Edit [cikkei] - 2015-12-07
A lakáseladás egy sok szervezést és figyelmet igénylő folyamat. Nem a legegyszerűbb, különösen akkor, ha családod van. És még komplikáltabb tud lenni, ha kisgyermeked van.

A kicsik is sok szervezést és odafigyelést igényelnek. Nem olyan régen adtam el egy ilyen tulaj lakását, és arra gondoltam, jól jönne neked egy kis segítség.  Így a saját tapasztalataim mellett Ágnes, az anyuka tanácsait is átadom neked.

Az első és legfontosabb, hogy semmiképpen sem kell megijedned. Nem lehetetlen feladat ez sem, főleg neked, aki szülő vagy. Kicsit összetettebb a dolog, hiszen ez változás mindenkinek, a kicsi lelkivilágát is szem előtt kell tartani. Lássuk a tippeket, amelyekkel szeretném neked megkönnyíteni ezt az időszakot!
 

1. Ne titkolózzunk!

Ez egy elsődleges tanács. Mindenképpen mondjuk el gyermekünknek, hogy költözünk, új házunk lesz, és ezzel együtt egy új otthonunk is. Ez az alap felállás, és így minden sokkal könnyebb lesz.
 

2. Tegyünk számára természetessé!

A lehető legtöbb helyzetben próbáljuk meg megemlíteni az új otthont. Próbáljunk meg ez előnyökre koncentrálni: nem kell majd lépcsőzni, lesz saját szobája. Lesz konyha, ahol lehet együtt sütni, és nagy udvar, ahol játszani, közelebb lesz az ovi, stb. Ágnes szerint mindenképp pozitívan kell beállítani a dolgot, így ők például az eladni, elhagyni szavakat nem is használták kislányuk előtt. Ha megvan már az új hely, mutass képeket a szobájáról, a közös helyiségekről!
 

3. Lakásmutatás: nem gyerekprogram

A kisgyerekes szülő ügyfeleimnek, illetve azoknak, akik ezzel a kérdéssel megkeresnek, azt szoktam javasolni, hogy kisgyerek nélkül mutassák a lakást. Ez jelenthet problémát akkor, ha jelen szeretnél lenni te is, amikor mutatás van (és ingatlanossal dolgozol). Ha így vagy, akkor mindenképp próbáld meg megoldani, hogy valaki vigyázzon a kicsire. Ágnesék lakását esténként mutattuk, nélkülük. Náluk így meg volt oldva a felügyelet, és legalább együtt is tölthettek egy kis plusz időt. Ágnes azt javasolja, ha nehezen oldod meg a felügyeletet, a legnagyobb segítség lehet egy ingatlanközvetítő.
 

4. A kicsi napirendje legyen az első

Én is mint szülő fontosnak tartom, és Ágnes is megerősített ebben: igyekezzünk minél kevésbé felborítani gyermekünk napirendjét. Ezt náluk úgy oldottuk meg, hogy meghatároztunk egyrészt azokat a napokat, amelyeken mutatható a lakás (három nap volt), valamint megbeszéltük, hogy 20:00, azaz a fürdetés időpontjára mindenképpen befejezzük a mustrát. Az anyuka elmondása szerint így abszolút komfortos és kényelmes volt nekik, élhették az életüket tovább.
 

5. Ki a néni, meg a bácsi?

Ember tervez, isten végez, szokták mondani. Előfordul, hogy valamiért mégis haza kell jönni, vagy jelen van a mutatáskor a kisgyermek. Ebben az esetben mondjuk el nekik, hogy jöttek megnézni a lakást. Ehhez természetesen szükséges, hogy tudjon a gyermek az eladásról. Lásd 1. pont! :)
 

6. Dobozolás

A költözéssel járó dolgok azért jobban átalakítják az emberek mindennapjait. Ez lehet izgalmas a gyermeknek, de érdemesebb nélküle csinálni. (Valljuk be, haladni is jobban lehet! ) Ágneséknél az utolsó napokban nem is volt otthon gyermekük, a kicsi személyes dolgait, mindennapi használati eszközeit csak ekkor pakolta el.

Tipp: az utolsó pár napban, ha teheted, küldd el nyaralni a nagyihoz gyermeked!
 

7. Az új otthon

Ahogyan a bedobozolásnál nem, a kipakolásnál érdemes már bevonni gyermeked. Sokkal inkább belakja, magáénak érzi majd a helyet, ha saját dolgait maga rendezheti el. Ez könnyíti a megszokást is! Fedezzétek fel együtt a környéket, nem nagy baj, ha kicsit kimarad az bölcsiből/oviból a gyermek, és az első pár napot együtt, otthon töltitek. Ez nagyban hozzájárul ahhoz, hogy elfogadja az otthont.

Ha teheted, már a költözés előtt is látogassátok meg az új helyet. Így a kicsi megismeri, nem lesz annyira idegen számára.
 

8. Mikorra időzítsük?

Bár sokszor másképp alakul, ha vagyunk abban a helyzetben, igyekezzünk az iskolai/óvodai szünetben megejteni a költözést. Ágnesék szerencsés helyzetben voltak Dóra most kezdte az ovit, amit már nagyon várt. Iskoláskorú gyerekkel azonban nem merte volna bevállalni, csak a nyári szünetben.

Kisgyerekkel készülsz az eladásra? Vannak még benned kérdések? Tedd fel őket bátran!

Fotó: boulevard/pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja