SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Így szaporíthatjuk az orchideát

Családinet [cikkei] - 2015-01-16
Egyre több embernek van otthon orchideája, köszönhetően annak, hogy számos színben és formában is kapható már. Jelenléte megszépíti a lakást. Németországban nincs olyan ház, ahol ne lenne. Akinek pedig még nincs, az is kap valószínűleg ajándékba az ismerőseitől.

Az orchidea gondos odafigyelést igényel. Most arról fogunk írni, hogy miként szaporítsuk a növényt. Rendszerint az orchidea palántát akkor tudjuk átültetni, amikor legalább 3 levele és 3-4 gyökere van, amelyek közül 2 elérte az 5 cm-es hosszúságot. Az új szárat 2-3 cm távolságra vágjuk el az anyanövénytől, majd azonnal ültessük át egy másik virágcserépbe!

Létezik egy ennél intelligensebb módszer is: ez esetben az új palántát már az első gyökerek megjelenésekor átültetjük. Ezek minden bizonnyal felfelé fognak nőni, a levelek pedig lefelé fognak hajlani a saját súlyuktól. Ekkor igyekezzünk úgy görbíteni az anyanövény szárát, hogy az a gyökérrel lefelé nőjön, majd vegyük az új cserepet, és tegyük a szár alá.

Miután a gyökerek belenőttek az új cserépbe, és ha már 6-7 új gyökerünk van, amik stabilan állnak, csak ezután válasszuk el az új hajtást az anyanövénytől. Ha van türelmünk, megvárhatjuk, amíg elszárad a két növényt összekötő szár, így biztosak lehetünk abban, hogy az új növénynek már nincs szüksége az anyanövényre.

Ne kínlódjunk azzal, hogy az új növény tökéletesen függőleges pozícióban legyen, a 30 fokos szög is teljesen megfelelő. A növény miután megszokta az új környezetet, magától elhelyezkedik a számára kényelmes pozícióba.

Az öntözésüket a kifejlett növényekéhez hasonlóan végezzük, de az sem árt, ha a szokásosnál gyakrabban kapnak vizet. A módszer előnye, hogy a fiatal növények hamarabb megtalálják a helyüket a virágcserépben, nagyobb eséllyel lesznek életképesek, mint az első módszer esetében, és ez az eljárás a növény természetes magatartását utánozza.

Forrás és fotó: Filantropikum.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A ferde testhelyzetben való alvás előnyei

A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Évente 5 ezren halnak meg itthon vastagbélrákban, pedig szűréssel megelőzhető lenne a betegség (VIDEÓVAL)

Ugrásszerű növekedést mutat az utóbbi évtizedekben a vastag- és végbéldaganatok száma: Magyarországon mintegy kilencezer új vastagbéldaganatot diagnosztizálnak évente, és ez a második leggyakoribb halált okozó daganatos betegség, amely évente mintegy ötezer ember életét követeli. A már kialakult daganat felismerése mellett a betegség meg is előzhető az időben elvégzett vastagbéltükrözéssel (kolonoszkópia), és a daganatos elfajulásra hajlamos polipok eltávolításával. A Semmelweis Egyetem legújabb oktatóvideója azt mutatja be, hogyan kell a vizsgálatra felkészülni, mi történik a vastagbéltükrözés során, és mire kell számítani azt követően.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja