SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Miért kell víztisztító?

Ali Zsolt [cikkei] - 2014-03-04
Ez talán a legfontosabb kérdés, amit feltehet magának az ember egy terméket látva, miszerint is kell-e neki. A válasz kissé furának tűnhet egy olyan ember tollából (vagy billentyűzetéből) aki víztisztító berendezések forgalmazásából él. Nem, nem kell víztisztító berendezés!

Sok fórum foglalkozik víztisztító berendezésekkel, kiváltó és víztisztaságot garantáló módszerekkel. Ezeknek elenyésző része elgondolkodtató, de a nagyobbik része egyenesen veszélyes és megkérdőjelezhető hatékonyságú, mi több ésszerűtlen. Természetesen addig jó, míg az emberek megoldásokon gondolkodnak, na de mégis meg kellene maradnunk a realitás talaján.

Volt például egy módszer, hogy nyáron a háztetőre feltett vízzel teli PET palackot a napon hagyva milyen jó víztisztaságot lehet elérni, mert a nap UV sugarai fertőtlenítik a palackban lévő vizet. Nehogy kipróbálja bárki is! Nem mennék bele kémiai vázolgatásokba, de nem véletlenül kell az ásványvizes palackokat a naptól védett, szobahőmérsékletű helyen tárolni. Tehát ilyen és ehhez hasonló „megoldásokról” el is feledkezhetünk, ha biztonságos vizet akarunk saját otthonunkban.

Lássuk, mi volt őseink idejében. Víztisztító berendezés a lakásban biztos nem volt és mégis milyen jól éltek nélküle. Nem halhatták azt a sok süket szöveget, amit víztisztítókat forgalmazó cégek mormolnak, így-úgy az egészségről. Itt jegyezném meg, hogy néha értelmetlen kísérleteken bemutatva és számomra is értelmezhetetlenül vagy megmosolyogtatóan áll a profi üzletkötő dumával körítve. Mert vannak ilyenek is, mint bármely iparágban!

Bezzeg az én időmben…

Halhattuk régebben szüleinktől az elcsépelt „mondókát”. Nézzük meg, hogy mit is jelent ez a régi időkre való hivatkozás a háztartási víztisztítás szintjén.

Azt tudjuk tehát, hogy nem volt víztisztítójuk, mert ugye az minek. Nézzük még meg, hogy mijük nem volt még és milyen jól éltek nélküle.

A lista kedvéért maradjunk csak a konyhában: mikrohullámú sütő, indukciós gáztűzhely, hűtőszekrény, vízforraló, kávégép, szódagép, turmix és még sorolhatnám, mik nem voltak régen. A szemléltetés végett ide beszúrnám még a mosógépet is (mert valakinél ez is a konyhában van).

Tehát ez a sok dolog nem volt és semmi bajuk sem volt szüleinknek. Igen, nem is olyan nagyon régre kell menni, amikor még ezek a tárgyak nem voltak elterjedve.

Mossunk a pataknál

Nem is olyan régen, nem volt mosógép a lakásokban. Sok helyen a patakhoz hordták a ruhákat és ott végezték el a tisztítási folyamatot és semmi bajuk nem volt.

A viccet félretéve! Önnek van annyi ideje és energiája, hogy a patakhoz járjon mosni? Ha van, akkor gratulálok (de a patakok tisztasága sem a régi) és őszinte elismerésem. Az emberek nagy részének viszont nincs erre idejük, energiájuk és lehetőségük. Mert a 21. században élünk és van munkahelyünk, családunk és egyéb kötelezettségeink, amik nem engedik meg azt, hogy a patakhoz járjunk mosni. Aki kertes házban él, az sem törvényszerűen tart haszonállatot és nem termeszt zöldségeket sem. Lehetősége ugyan lenne rá, de nem jut rá energiája és ideje a tulajdonosnak.

Ezért kellenek a fentiekben felsorolt konyhai gépek is, mert ha jól belegondolunk, akkor mindegyiket ki lehetne váltani valami „okos” módszerrel. Ezek a berendezések megkönnyítik az életünket és komfortosabbá teszik mindennapjainkat.

Érdekes megfigyelni ezeknek is a fejlődését. Maradva a mosógépes hasonlatnál, régebben az egyszerű HAJDÚ mosógép is megfelelt, míg mára már hiper-szuper mosógépeket vásárolnak az emberek. Miért, ha az egyszerű is jó volt?

A víztisztító korunk mosógépe

Ezt a fura kijelentést szoktam tenni a fenti példák után. Habár korántsem fejlődött olyan ütemben a háztartási víztisztítás, mint a mosógépek, de hasznosságuk megkérdőjelezhetetlen. Pontosan azért, mert kényelmet és komfortot biztosítanak. E mellet az esetleges kiszolgáltatottságunkat is megszüntetik. Ilyen például a túlklórozás, vízhálózati problémák stb… Nem is beszélve az ásványvizek cipekedéséről és aránytalanul magas áráról.

Víztisztító csak annak kell, aki sok időt, energiát és pénzt akar megtakarítani és nagyobb vízminőség biztonságot akar magának, mint aki nem. Ez ilyen egyszerű!

Fotó: bochimsang - 123RF.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja