SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

„KEKSZ és müzliszelet kódex”

Családinet [cikkei] - 2009-08-19
10 hasznos tanács a kekszek és müzliszeletek kedvelőinek
a magas rosttartalmú édességek fogyasztásához.
  1. A magas rosttartalmú kekszek, ostyaszeletek, piskótaféleségek és müzliszeletek fogyasztása mellett gondoskodjunk a bőséges folyadékbevitelről, mert a rostok vizet kötnek meg, s csak megduzzadva tudják kifejteni éhségérzetet csökkentő, „laktató” hatásukat.
  2. A gabonafélékből készült élelmiszerek, kekszek, ostyaszeletek, piskótaféleségek és müzliszeletek energiát biztosító, pozitív hatását magas összetett szénhidráttartalmuk adja, ezért fogyasszuk őket reggelire, vagy a főétkezések után, desszertként.
  3. Táplálkozzunk változatosan. Hetente minél többször fogyasszunk müzlit, müzliszeletet, vagy kekszet reggelire, mert a gabonafélék fontos részét képezik az egészséges táplálkozásunknak és lényeges, hogy más nyersanyagok mellett ezeket is bevigyünk szervezetünkbe. Lehetőleg váltogassuk az összetevőket, fogyasszunk különböző féle kész müziszeleteket annak érdekében, hogy ezzel is változatosabbá, egészségesebbé tegyük étrendünket.
  4. Részesítsük előnyben a gyümölcsös müzliszeleteket, amelyek ásványi anyagokban és élelmi rostokban gazdagok. A gyümölcs egyszerű cukrokat tartalmaz, amely könnyen részt tud venni az anyagcsere folyamatokban; s így energiával látja el a testünket, mindenek előtt az agyunkat is.
  5. Edzések és testmozgás előtt alacsony glikémiás indexű élelmiszereket (pl: gabonaféléket) fogyasszunk, így ugyanannyi energia befektetéssel nagyobb teljesítményre leszünk képesek. Fontos ugyanakkor, hogy a megerőltető fizikai tevékenységek után a folyadék, ásványi anyag és vitaminpótlás mellett feltétlenül gondoskodjunk az energiapótlásról is!
  6. Kismamák könnyen úrrá lehetnek a reggeli szédülés vagy émelygés tünetein, ha az ágyból való felkelés előtt elfogyasztanak 1-2 falat kekszet, ostyaszeletet, piskótát vagy müzliszeletet, mert ezek emelik a vércukor szintet. Ezek a tápanyagban gazdag termékek tízóraiként is kézenfekvő megoldást nyújtanak.

  7. Fogyasszunk lehetőleg teljes kiőrlésű gabonákból készült kekszeket, ostyaszeleteket és piskótaféléket, hiszen a megfelelő életmód, táplálkozás részeként ezek csökkenthetik az elhízás kockázatát, valamint védelmet jelenthetnek a szív és érrendszeri betegségekkel, bélrendszeri rosszindulatú daganatokkal és a 2-es típusú cukorbetegséggel szemben.
  8. Válasszuk gyakran az olajos magvakat tartalmazó müzliszeleteket, hiszen a mogyoróban és a dióban megtalálhatóak a B1-, B2-, H- és E-vitaminok, a kalcium és a kálium is, valamint telítetlen zsírsavakat is tartalmaznak.
  9. Kekszek, ostyaszeletek, piskótaféleségek és müzliszeletek vásárláskor nézzük meg a termékek csomagolásán található tápérték jelölést (INBÉ / GDA *), amely segít az egyedi táplálkozási szükségletünknek megfelelő termék kiválasztásban és kiegyensúlyozott étrendünk kialakításában


* további információk a mitiseszemiszom.hu oldalon

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja