SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nikontinstop

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-09
Sokan esnek a nikotin rabságába, ám igen kevesen bírnak önerőből leszokni. A dohányzás ártalmairól nap mint nap olvashatunk, ám igazán hatékony megelőzési vagy leszoktató módszert még sikerült kidolgozni.
Nikontinstop

 

Fontos megjegyeznünk, hogy legtöbb esetben nem a fizikai, hanem inkább a lelki függőségtől nehéz megszabadulni. Attól függetlenül, hogy a dohányos hogyan és miért szokott rá a cigarettára, e szenvedély gyakran életmóddá alakul. Ha bármilyen stressz helyzetbe kerül, feszültségét nem sporttal, esetleg evéssel, hanem dohányzással vezeti le. Igen kevés olyan emberrel találkozhatunk, aki mindenféle pótcselekvés nélkül képes elhagyni rossz szokását. Legtöbben rágóval, nyalókával, tökmaggal igyekeznek megtartani a reflexszerű kézmozdulatokat, ami az elhízásveszély miatt hasonlóan káros lehet.

 

Persze mint minden szenvedélybetegség, a dohányzás is akkor hagyható el teljes egészében, ha saját akaratunkból mondunk nemet, nem pedig "csodaszereket" veszünk igénybe. A nikotintapasz, vagy nikotintartalmú rágógumi segít a nikotinéhség csökkentésében, ám a lelki függőséget nem oldja fel. Ezért nem is érdemes várható stressz helyzetet megelőzően elkezdeni a leszokást, hiszen hasonló helyzetekben nagy esély van a visszaesésre.

 

Egyes felmérések kimutatták, hogy az erősen dohányzó emberek hajlamosabbak a mértéktelen alkoholfogyasztásra, több esetben kávéznak, és gyakrabban fogyasztanak egészségtelen ételeket, mint a nem dohányzók.

Napjainkban egyre több csodaszerről, és újfajta találmányról hallhatunk. Az eddigi tapasztalatok alapján az akupunktúra és a mágneses kezelés bizonyult a leghatékonyabbnak. A leszokni vágyókat ma már több intézmény segíti, de az egyes leszoktató módszerek megválasztása előtt érdemes tanácsot kérni háziorvosunktól.

 

Dohányzásról való leszokást segítő központok

 

OEFI "Dohányzás vagy Egészség" Központ, VII. kerület

 Cím: 1073 Budapest, Kertész u. 32. I. em. 18.  

 Egyéb: Dr. Vadász Imre  

  Tel: (1) 413-6968

 

Sensodent Bt. , VI. kerület

 Cím: 1065 Budapest, Podmaniczky u. 2.  

 Egyéb: Dr. Szabó Beáta  

  Tel: (1) 332-3782

 

Uzsoki Kórház, Pulmatológiai Szakrendelés

 Cím: 1149 Budapest, XIV. kerület, Uzsoki u. 29.  

 Egyéb: Dr. Tót Éva  

  Tel: (1) 251-7333 / 1355m.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja