SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nikontinstop

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-09
Sokan esnek a nikotin rabságába, ám igen kevesen bírnak önerőből leszokni. A dohányzás ártalmairól nap mint nap olvashatunk, ám igazán hatékony megelőzési vagy leszoktató módszert még sikerült kidolgozni.

 

Fontos megjegyeznünk, hogy legtöbb esetben nem a fizikai, hanem inkább a lelki függőségtől nehéz megszabadulni. Attól függetlenül, hogy a dohányos hogyan és miért szokott rá a cigarettára, e szenvedély gyakran életmóddá alakul. Ha bármilyen stressz helyzetbe kerül, feszültségét nem sporttal, esetleg evéssel, hanem dohányzással vezeti le. Igen kevés olyan emberrel találkozhatunk, aki mindenféle pótcselekvés nélkül képes elhagyni rossz szokását. Legtöbben rágóval, nyalókával, tökmaggal igyekeznek megtartani a reflexszerű kézmozdulatokat, ami az elhízásveszély miatt hasonlóan káros lehet.

 

Persze mint minden szenvedélybetegség, a dohányzás is akkor hagyható el teljes egészében, ha saját akaratunkból mondunk nemet, nem pedig "csodaszereket" veszünk igénybe. A nikotintapasz, vagy nikotintartalmú rágógumi segít a nikotinéhség csökkentésében, ám a lelki függőséget nem oldja fel. Ezért nem is érdemes várható stressz helyzetet megelőzően elkezdeni a leszokást, hiszen hasonló helyzetekben nagy esély van a visszaesésre.

 

Egyes felmérések kimutatták, hogy az erősen dohányzó emberek hajlamosabbak a mértéktelen alkoholfogyasztásra, több esetben kávéznak, és gyakrabban fogyasztanak egészségtelen ételeket, mint a nem dohányzók.

Napjainkban egyre több csodaszerről, és újfajta találmányról hallhatunk. Az eddigi tapasztalatok alapján az akupunktúra és a mágneses kezelés bizonyult a leghatékonyabbnak. A leszokni vágyókat ma már több intézmény segíti, de az egyes leszoktató módszerek megválasztása előtt érdemes tanácsot kérni háziorvosunktól.

 

Dohányzásról való leszokást segítő központok

 

OEFI "Dohányzás vagy Egészség" Központ, VII. kerület

 Cím: 1073 Budapest, Kertész u. 32. I. em. 18.  

 Egyéb: Dr. Vadász Imre  

  Tel: (1) 413-6968

 

Sensodent Bt. , VI. kerület

 Cím: 1065 Budapest, Podmaniczky u. 2.  

 Egyéb: Dr. Szabó Beáta  

  Tel: (1) 332-3782

 

Uzsoki Kórház, Pulmatológiai Szakrendelés

 Cím: 1149 Budapest, XIV. kerület, Uzsoki u. 29.  

 Egyéb: Dr. Tót Éva  

  Tel: (1) 251-7333 / 1355m.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja