SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Varráskönnyítő praktikák

Családinet [cikkei] - 2004-05-04
Aki nem szívesen varrogat, annak is kell néha tűbe fűzni, gombot felvarrni, esetleg cipzárt cserélni. Ügyes ötletekkel könnyebben megy.

Gombvarrás

  • Négylyukú gombot egyszerre csak egy lyukpáron át varrjunk. Csak akkor fogjunk a másik párhoz, ha az előző cérna végeit eldolgoztuk. Így nem esik le a gomb, ha az egyik cérna elszakad.
  • Az igazán pici gombokat tartsuk pattintós fedelű tablettásdobozban.
  • Nem oxidálódik a fémgomb, ha vékonyan bekenjük színtelen lakkal. Időnként kenjük újra.
  • Vastag szövetkabátokra belül kis pótgombot varrjunk lazán, és rávarrás után a szövet és a felső gomb között hagyjunk kis "nyelet".

Cipzár

  • Ha a cipzár húzókája letört, biztosítótűvel vagy iratkapoccsal helyettesíthetjük. Szórjunk rá egy kis keményítőt, könnyebben bevarrhatjuk.
  • A beragadt cipzárak ismét könnyedén húzhatók fel-le, ha bedörzsöljük ceruzával (grafittal).
  • A fémcipzárat, ha enyhén bezsírozzuk, nem akadozik (ne vigyük túlzásba, nehogy a ruhaanyag lássa kárát). Ha egy darabka szappant végighúzunk a cipzáron, "engedelmesebb" lesz.


Gyerekruha

  • A gyerekruha felvarrásakor gondoljunk rá, hogy a gyerek nőni fog. Hagyjunk bőven anyagot a felhajtásban.
  • Ha "elfogyott" a felhajtás, varrjunk az anyag visszájára pamutszalagot és úgy varrjuk föl.
  • Gyerekruhára mindig varrjunk zsebet. A legegyszerűbb az ún. foltzseb (négyszögletes, kör vagy szívalakú), steppeljük rá az anyag színére
  • Ha gumit kell cserélni, tűzzük az új korcgumit az elvágott régi végére, aztán a régi kihúzásával húzzuk be a korcba az újat.
     

Varróeszközök

  • A vékony, finom, hosszú tűket tartsuk régi hőmérő tokjában vagy orvosságos fiolában.
  • A biztosítótűket fűzzük föl hajlékony drótra és csavarjuk kör alakúra. Igy nem kallódnak el, és bármikor levehetjük róla.
  • Tartsunk a varrókosárban kisebbfajta mágnest, ezzel összeszedhetjük a lepotyogott tűket, varrótűket.
  • Használt műanyag filmesdobozban tárolhatjuk a cérnákat, színek szerint csoportosítva.
  • A különféle kapcsoknak jó helyük van kisebb orvosságos dobozokban.
  • Tartsunk egy szemöldökcsipeszt a varródobozban, könnyen kiszedhetjük vele a férc darabokat.
     

Extra tipp

  • Amikor a gombot levágjuk a ruháról, könnyen lehet, hogy az anyag is megsérül. Ennek elkerülésére csúsztasson egy fésűt a gomb és az anyag közé.
  • Hogy könnyebb legyen a cérnát befűzni, egy kevés hajlakkot vagy keményítőszert szórjunk az ujjunkra, és a cérnát ebben forgassuk meg: ez megkönnyíti, hogy a cérna pontosan beletaláljon a tű lyukába.

forrás: www.holgyvilag.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja