SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Varráskönnyítő praktikák

Családinet [cikkei] - 2004-05-04
Aki nem szívesen varrogat, annak is kell néha tűbe fűzni, gombot felvarrni, esetleg cipzárt cserélni. Ügyes ötletekkel könnyebben megy.
Varráskönnyítő praktikák

Gombvarrás

  • Négylyukú gombot egyszerre csak egy lyukpáron át varrjunk. Csak akkor fogjunk a másik párhoz, ha az előző cérna végeit eldolgoztuk. Így nem esik le a gomb, ha az egyik cérna elszakad.
  • Az igazán pici gombokat tartsuk pattintós fedelű tablettásdobozban.
  • Nem oxidálódik a fémgomb, ha vékonyan bekenjük színtelen lakkal. Időnként kenjük újra.
  • Vastag szövetkabátokra belül kis pótgombot varrjunk lazán, és rávarrás után a szövet és a felső gomb között hagyjunk kis "nyelet".

Cipzár

  • Ha a cipzár húzókája letört, biztosítótűvel vagy iratkapoccsal helyettesíthetjük. Szórjunk rá egy kis keményítőt, könnyebben bevarrhatjuk.
  • A beragadt cipzárak ismét könnyedén húzhatók fel-le, ha bedörzsöljük ceruzával (grafittal).
  • A fémcipzárat, ha enyhén bezsírozzuk, nem akadozik (ne vigyük túlzásba, nehogy a ruhaanyag lássa kárát). Ha egy darabka szappant végighúzunk a cipzáron, "engedelmesebb" lesz.


Gyerekruha

  • A gyerekruha felvarrásakor gondoljunk rá, hogy a gyerek nőni fog. Hagyjunk bőven anyagot a felhajtásban.
  • Ha "elfogyott" a felhajtás, varrjunk az anyag visszájára pamutszalagot és úgy varrjuk föl.
  • Gyerekruhára mindig varrjunk zsebet. A legegyszerűbb az ún. foltzseb (négyszögletes, kör vagy szívalakú), steppeljük rá az anyag színére
  • Ha gumit kell cserélni, tűzzük az új korcgumit az elvágott régi végére, aztán a régi kihúzásával húzzuk be a korcba az újat.
     

Varróeszközök

  • A vékony, finom, hosszú tűket tartsuk régi hőmérő tokjában vagy orvosságos fiolában.
  • A biztosítótűket fűzzük föl hajlékony drótra és csavarjuk kör alakúra. Igy nem kallódnak el, és bármikor levehetjük róla.
  • Tartsunk a varrókosárban kisebbfajta mágnest, ezzel összeszedhetjük a lepotyogott tűket, varrótűket.
  • Használt műanyag filmesdobozban tárolhatjuk a cérnákat, színek szerint csoportosítva.
  • A különféle kapcsoknak jó helyük van kisebb orvosságos dobozokban.
  • Tartsunk egy szemöldökcsipeszt a varródobozban, könnyen kiszedhetjük vele a férc darabokat.
     

Extra tipp

  • Amikor a gombot levágjuk a ruháról, könnyen lehet, hogy az anyag is megsérül. Ennek elkerülésére csúsztasson egy fésűt a gomb és az anyag közé.
  • Hogy könnyebb legyen a cérnát befűzni, egy kevés hajlakkot vagy keményítőszert szórjunk az ujjunkra, és a cérnát ebben forgassuk meg: ez megkönnyíti, hogy a cérna pontosan beletaláljon a tű lyukába.

forrás: www.holgyvilag.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja