SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sörben párolt Brassói aprópecsenye, vegyes zöldséggel

Szoboszlai Beáta [cikkei] - 2011-05-19
Igazi finomság, amit bármikor el lehet készíteni, akár friss, akár fagyasztott zöldségekkel.
Sörben párolt Brassói aprópecsenye, vegyes zöldséggel

Hozzávalók 4-5 személyre:

  • 1 kg hús (sertés, szárnyas, stb.)
  • 10-20 dkg bacon szalonna,
  • 3 db répa,
  • 2 db egész petrezselyem,
  • 1 fej hagyma,
  • 1 üveg borsó befőtt (kb. 40-50 dkg),
  • 20- 40 dkg csemege kukorica,
  • 3 dl világos sör,
  • só, delikát, bors, pici pirospaprika,
  • olaj,
  • 1 kg burgonya.

(Készíthetjük fagyasztott zöldségekből is, a mexikói keverék kitűnő választás hozzá.)

sorben_parolt_brassoiA család egyik nagy kedvence a Brassói. Gyermekkoromban ünnepi ebédnek számított. Sörben párolva, pedig még különlegesebb. A sör, azért jó, mert puhítja a húst és különleges ízt ad az ételnek. Az alkohol kifő belőle, ezért e miatt sem kell aggódnunk.

Mint mindig, elsőként alaposan mossuk meg a hozzávalókat most is. Aprítsuk fel a hagymát, a szalonnát és a húst vágjuk kicsi kockákra, vagy csíkokra. Tegyünk fel 2-3 evőkanányi olajat egy nagyobb fazékban forrósodni, majd ebben pirítsuk meg a hagymát és a szalonnát. Néhány perc után, hozzátehetjük a húst is és pirítsuk tovább, míg a hús meg nem kérgesedik( beletehetjük a csontot is, ha csontos húst veszünk). Ezután öntsük fel a sörrel és kb. 20- 30 percig pároljuk fedő alatt, közepes hőmérsékleten. Közben a zöldségeket is feldarabolhatjuk kicsi kockákra. A petrezselyemnek a zöldjét is aprítsuk fel és tegyük az ételhez. Készítsük elő a borsót és a kukoricát.

Amint megpárolódott a hús, tegyük hozzá a zöldségeket. A borsónak a levét is öntsüksorben_parolt_brassoi2 hozzá, ha konzerves, vagy befőttes változatot vettünk. Fűszerezzük sóval, borssal, delikáttal, majd szükség szerint öntsük fel vízzel, ha nagyon elfőtte a sört. Főzzük tovább még kb. fél órát.

Köretnek sültkrumplit készítsünk mellé. Ehhez hámozzuk meg a krumplit, vágjuk fel hasábokra és bő olajban süssük ropogósra.

Tálaláskor helyezzük a sültkrumplit a tányérra és tegyük a pecsenyét a tetejére. Ízlés szerint tehetünk rá ketchupot, majonézt, vagy tejfölt, de ezek nélkül is simán megállja a helyét.

2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja