SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

1% a rákbetegek emberi méltóságáért - Magyar Hospice Alapítvány

Családinet [cikkei] - 2010-03-04
A Magyar Hospice Alapítvány a gyógyíthatatlan - elsősorban daganatos - betegek, valamint családtagjaik támogatásával, testi és lelki szenvedéseinek enyhítésével foglalkozik.

Néhány hete került Mária néni a budapesti Hospice Házba. Mária néni, akinek daganatos betegségéből adódó áttétek nagy fájdalmat okoztak. Már hónapokkal Magyar Hospice Alapítványkorábban az otthonában segítettek a ház munkatársai (orvos, nővér, gyógytornász, önkéntes, pszichológus) hogy ő és családja könnyebben megbirkózzanak az előrehaladott betegséggel. Az otthonosan berendezett óbudai tízágyas hospice "kórház" abban segít, hogy fájdalomcsillapítását beállítsák, és közben tehermentesítsék a családot, hogy pihentebben fogadhassák újra otthonukban Mária nénit.

Hazánkban 1991-ben, a Magyar Hospice Alapítvány megalakulásával jelent meg az egyénre szabott, hospice szemléletű ellátás - azóta folyamatosan nő azon kerületek, városok és települések száma, ahol ingyenes segítséget nyújtanak
Magyar Hospice Alapítványaz ápolásban. Mivel alapvető cél, hogy a beteg ember élete utolsó részét az otthonában, családja körében élhesse, ezért a hospice ellátás során nagyon fontos a családdal való szoros együttműködés és foglalkozás. Az érzelmi és lelki támogatás valamint az emberi méltóság megőrzése ugyanis mind a beteg, mind a hozzátartozók részére a hospice ellátás bázisát képezi. A szeretetteljes odafordulás értelemmel és tartalommal töltheti meg ezt az életszakaszt is - ahogyan Mária néni esetében!

Kérjük, kérdéseivel forduljon hozzánk bizalommal és adója egy százalékával segítsen Ön is minket céljaink elérésében!


Magyar Hospice Alapítvány, adószám: 19663258-1-41,
+36 12505513, +36 1 3887369

www.hospicehaz.hu



(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja