SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Védekezzünk a téli depresszió ellen!

Nágel Zsuzsi [cikkei] - 2004-02-14
Szinte nincs is olyan ember, akinek a szervezetét ne viselné meg a napfény és a meleg hiánya. Reggel sötétben kelünk, alig világosodik, mikor elindulunk otthonról, a munkahelyünkön mesterséges világítás rontja a szemünket –és mire hazaérünk, megint csak sötét és színtelen minden.

Hogyan tehetjük mégis elviselhetővé ezeket a hónapokat? Ehhez szolgálunk néhány jó tanáccsal az alábbiakban.

1. Menjünk ki a szabadba! Sétáljunk, fussunk egy nagyot a kutyával, építsünk hóembert, hógolyózzunk a gyerekekkel –a friss levegő garantáltan csodákra képes!
2. Töltsük fel a vitaminraktárainkat! Ilyentájt a legfontosabb a sok zöldség és gyümölcs fogyasztása, lehetőleg nyersen. A gyümölcslevekből inkább a 100%-os gyümölcstartalmúakat és tartósítószertől menteseket vásároljuk.
3. Együnk egy kis csokit! Talán a legszigorúbb fogyókúrába is belefér egy kicsi kocka a kedvenc csokinkból, így szervezetünk repetázhat endorfinból, vagyis boldogsághormonból.
4. Kerüljük az agresszív, brutális jeleneteket tartalmazó filmeket! Válasszunk inkább romantikus vígjátékokat vagy ismeretterjesztő filmeket, meséket.
5. Vegyük körül magunkat zöld növényekkel! Tegyünk sok cserepes virágot a lakás minden helyiségébe! Igazán szívmelengető látvány ilyenkor a cserépben nevelt tulipán, jácint, nárcisz látványa, ezeket a tavaszi hagymásokat a legtöbb virágboltban előhajtatva árulsítják.
6. Öltöztessük vidám színekbe a lakásunkat! Nincs lehangolóbb, mint ha a kinti szürkeség után a benti környezetünk is színtelen, unalmas. Vegyük körül magunkat napsárga, piros, narancs színekkel. Ennek legegyszerűbb módja, ha lecseréljük a díszpárnák és ülőalkalmatosságok huzatát és ilyen színű függönyt teszünk fel. Máris beköszönt hozzánk a tavasz!
7. Kényeztessük magunkat! Egy jó forró, aromaterápiás fürdő, kellemes zene, illatos tea –mind-mind hozzájárulnak hangulatunk javításához!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja