SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Görögdinnye

Németh Ági [cikkei] - 2005-07-24
Görögdinnye
(Colocynthis citrullus)

A nyár egyik legkedveltebb gyümölcse a görögdinnye, amely júliustól-szeptember végéig érik. A dinnye nemcsak kulináris élvezetet nyújt, hanem a szervezetünket méregteleníti, magja pedig gyógyhatással van a cukor- és a vesebetegségre.

A nyár egyik legkedveltebb gyümölcse a görögdinnye. Igazi nyári gyümölcs, amely júliustól-szeptember végéig érik. Különböző fajtáit Afrika trópusi vidékein és az Egyenlítő környékén ma is nemesítéssel termelik. Lágyszárú, egyéves, terebélyes gyökérzetű növény. Minél melegebb van és minél több napfény éri, annál édesebb, zamatosabb lesz.
Fogyaszthatjuk: önmagában, jól lehűtve, salátákba darabolva vagy hűsítő és frissítő koktélokba keverve.
Magas víztartalma miatt kiváló méregtelenítő hatással bír. A dinnyéből szinte annyit ehetünk amennyi csak belénk fér, mert az energiatartalma alacsony, de sok ásványi anyagot tartalmaz. A nyári nagy melegben pótolja az izzadás által veszített vizet és ásványi sókat.

10 dekagramm gyümölcs tartalmaz: 1 milligramm vasat, rengeteg A-vitamint, káliumot, káliumot és magnéziumot, C vitamint, és szelént.
Karotin nyomokban
B1-vitamin 0,04 mg
B2-vitamin 0,02 mg
C-vitamin 7 mg
Fehérje 0,5 g
Zsír 0,2 g
Szénhidrát 6,5 g


Gyógyhatása:

A görögdinnye magas víztartalmának köszönhetően, kitűnően alkalmas a szervezet méregtelenítésére. Kiüríti a szervezetben lerakódott salakanyagokat, tisztítja a vért és a beleket. A nagyobb mennyiségben fogyasztott görögdinnye elősegíti a vér, sav-lúg háztartásának egyensúlyát. Ha egynapos méregtelenítő kúrát tartunk, annak is már szemmel látható az eredménye. Frissebbek és vidámabbak leszünk. A kúra alatt a dinnye magas víztartalmának következtében, az éhségérzet csökken, mert a sok víz teltség érzetét okozza. A víz keresztülmegy rajtunk, a gyomor pedig visszakapja eredeti rugalmasságát. A szervezet teljes átmosásával eltávozik a méreg a testünkből, és megszabadulunk szervi panaszainktól is. Májpanaszokkal és veseelégtelenségben szenvedőknek gyógyító hatású a dinnyefogyasztás.

Gyógyteák
A dinnye magjából gyógyteát is készíthetünk, vese- és cukorbetegség gyógyítására, illetve a tünetek enyhítésére.

Vesebajra
Fél liter vízben lassú forralással főzzünk 2 kanál görögdinnye magot tizenöt percig. Naponta fogyasszunk három csészével ebből a főétkezések között.


Cukorbajra
Két liter vízbe tegyünk 4-5 evőkanál görögdinnyemagot, és főzzük úgy háromnegyed órán át. A vizet pótoljuk annyira, hogy a napi folyadék szükségletünket kielégítse (1,5-2 liter). Naponta hat-nyolc pohárral fogyasszunk ebből a teából.


A görögdinnye fogyókúra esetében is fogyasztható, mert alacsony az energiatartalma. 10 dkg dinnye: energia tartalma 29 kalória.



Forrás: www.magyarhirek.hu





(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja