SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Őszi immuntréning gyermekének

Dr. Pintér Zsolt [cikkei] - 2012-09-11
Nyáron a szülő egy logisztikus munkáját végzi: milyen programmal foglaljam el a gyereket, melyik tábor mit kínál, mikor, ki vigyáz majd rá? Szeptemberben végre visszaáll a család ritmusa, a gyermek újra közösségbe, bölcsibe, oviba, iskolába járhat. Ám néha csak pár hétig...

S már nem a nyári vakáció, hanem influenza, köhögés, torokgyulladás tartja otthon. Legyen idén ősszel másképp, előzze meg a fertőző betegségeket dr. Pintér Zsolt, a Dr. Rose Magánkórház gyermekorvosának tippjeivel!

“A nyolcéves kor előtti fertőzéses megbetegedéseknek épp az a céljuk, hogy megeddzék a gyermek immunrendszerét” – mondja Dr. Pintér Zsolt – “A kicsik főleg felső-légúti fertőzésektől szenvednek, torokfájástól, köhögéstől, horkolástól, nehézlégzéstől és orrdugulástól nyűgösek. Egyfajta “beavatási időszak” ez, a betegségeknek tulajdonképpen fontos funkciójuk van: “tanítgatják” a szervezetet, hogyan használja védelmi rendszerét. Ám számos orvosi és házi módszert ajánlhatunk, melyek más módon is erősíthetik az immunrendszert. “

Tippek immunrendszer erősítésre:

  • Pépesítsen lenmagot, napraforgómagot és mandulát egy daráló segítségével. Az így kapott porszerű massza értékes esszenciális olajokat és ásványi anyagokat tartalmaz, s édes diós-mogyorós ízű lesz. Használhatja zöldségek vagy más ételek meghintésére, napi 1-2 teáskanálnyi elég belőle.
  • Készítsen gyermekének több halat, ám még ennél is jobb megoldás, ha naponta egy teáskanál csukamájolajat kap, annak D-vitamin és omega-3 esszenciális zsírsav tartalma miatt. A probléma csak az olaj íze, de a gyógyszertárakban kereshet jó minőségű kapszulás készítményt is, amiben megfelelő koncentrációban találhatók meg az említett összetevők.
  • Készítsen frissen facsart narancslevet, nyers zöldségleveket (céklából, sárgarépából, zellerből,) gyümölcscentrifugával. Ezek az italok C-vitamint és bioflavonoidokat tartalmaznak melyek alapvetően fontosak a jó immunműködéshez. A kivi és az eper szintén nagy mennyiségben tartalmaz a C-vitamint és bioflavonoidot, ám ezeket a gyümölcsöket nem ajánlatos centrifugán átpréselni.– Ha gyermeke allergiás és rendszeresen bedugul az orra, próbálják ki a tejmentes diétát. Iktassák ki étrendjéből a tejet, vajat, tejszínt, joghurtot, csokit, fagylaltot. Azokat az ételeket is kerüljék, melyek mesterséges színezéket vagy állományjavítókat tartalmaznak. Bioboltokban biztosan talál olyan termékeket, melyekkel ezeket kiválthatja. “A gyermekek napi kalcium bevitele 600-800 mg – teszi hozzá Dr. Pintér – így a tehéntejmentes étrend mellé pótlást szükséges adnunk. A por alakú kalcium-aszkorbát bioflavonoidokkal (C-vitamin) megfelelő készítmény, napi egynegyed teáskanálnyi elegendő belőle.
  • Az otthon készült sütiket süsse teljes kiőrlésű lisztből, zabból, hidegen sajtolt olajokkal, mézzel, aszalt gyümölccsel. Szórjon rá len-, napraforgó-, szezámmagot. Így sokkal egészségesebb lesz a desszert, mint a boltban vásárolt édességek.
  • A fokhagyma csodálatos antibiotikum, frissen és nyersen a leghatékonyabb. Passzírozzon, vagy daráljon le 2 gerezd nyers fokhagymát, a levét keverje össze friss gyümölcslevekkel, vagy párolt zöldségekkel. 2-3 hónap elteltével észreveszi majd, hogy a gyermek kevesebbszer beteg, jobban alszik és kevésbé ingerült…
  • Tornázzon együtt a család! Kutatások kimutatták, hogy a sport a természetes élő sejtek számát növeli a szervezetben. Ahhoz, hogy gyermekeinkben mozgás szeretetét megalapozzuk, jó példát kell mutatnunk. Tornázzon velük, ahelyett hogy noszogatja őket „Menj ki, és játssz valamit a levegőn…” Remek családi tevékenység a kerékpározás, hegymászás, korcsolyázás, kosárlabdázás, de akár a tenisz is.
  • Amikor a gyermek felgyógyul valamilyen betegségből, dobjuk ki a fogkeféjét, mert ez rengeteg bacilust, vírust “utaztat”.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja