SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egészségügyi tanácsok utazáshoz

Dr. Rose Magánkórház orvosai [cikkei] - 2012-01-24
Mielőtt mediterrán, vagy távoli egzotikus országba utazik, érdemes a megfelelő védőoltásokat beadatnia, hogy ne érhesse kellemetlen meglepetés.

koktelA legkedveltebb nyaralási célpontok, mint Olaszország, Horvátország, Görögország, Bulgária, Törökország, Tunézia és Egyiptom - közepesen és erősen fertőzöttek hepatitis A és B vírussal, helyenként előfordul a hastífusz is. A legnépszerűbb egzotikus célpontok - a Karib-térség, Dél-Amerika, Afrika, Indonézia és Ázsia dél-keleti része - esetében ezeken a betegségeken túl még a maláriával és sárgalázzal is számolnunk kell.

A Dr. Rose Magánkórház oltóközpontjában személyre szabott konzultáció keretében részletes felvilágosítást adnak az Önt érdeklő térség egészségügyi helyzetéről, kockázatairól, illetve az oltásokról nemzetközi oltási bizonyítványt állítanak ki.

Dr. Pintér Zsolt, a Dr. Rose Magánkórház oltóközpont vezetőjének tanácsa szerint hepatitis A ellen mindenképp ajánlatos beoltatnunk magunkat, ha a fenti országok valamelyikébe utazunk, hiszen ez a vírus a nem megfelelő higiénés körülmények között terjed, és elég, ha szennyezett csapvízből készült italokat, koktélokat, jégkockát, vagy szennyezett vízzel mosott zöldséget, gyümölcsöt fogyasztunk.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) az egyik legkomolyabb, az egész világot érintő betegségnek tartja a hepatitis B fertőzést, ezért nem szabad figyelmen kívül hagyni annak kockázatát sem. A hepatitis B vírus szexuális úton, vér és testnedvek által terjed, a fertőzést közvetíthetik fertőzött eszközök is - mint a borotva, körömvágó olló vagy közösen használt törülköző.



Afrika országaiban és a legtöbb trópusi országban nagy számban előfordul a hastífusz, amely a hepatitis A-hoz hasonló módon terjed. Olyan országokban, ahol rossz a közműellátottság, vagy könnyen szennyeződhet az ivóvíz, nagy járványokat okozhat. „A zsúfolt utcák, a közkedvelt turisztikai nevezetességek, éttermek és nyüzsgő piacok remek táptalajt jelenthetnek a vírus számára.” - figyelmeztet Pintér doktor.

Az egzotikus betegségek közül a maláriát érdemes még kiemelni, amely szinte az összes, magas páratartalommal rendelkező trópusi országban előfordul, ahol rengeteg a szúnyog, amelyek a maláriaparazitát terjesztik emberről emberre. Malária ellen nincs védőoltás, védekezni rovarirtó szerekkel, valamint malária elleni készítményekkel lehet.

A szakorvos szerint sokan az utolsó pillanatra hagyják az oltások beadatását, pedig érdemes megjegyezni, hogy általában az oltás beadásától számított egy hónap, amíg a védelem kialakul, és ha ismétlő oltásra is szükség van, akkor akár fél évet is kell hagyni a két oltás beadatása között. Az oltás általában több évre, a hepatitis B elleni oltás életre szóló védettséget biztosít.

Fotó: c.solmecke: Kleiner Cocktail gefällig...? 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja