Egészségügyi tanácsok utazáshoz
A legkedveltebb nyaralási célpontok, mint Olaszország, Horvátország, Görögország, Bulgária, Törökország, Tunézia és Egyiptom - közepesen és erősen fertőzöttek hepatitis A és B vírussal, helyenként előfordul a hastífusz is. A legnépszerűbb egzotikus célpontok - a Karib-térség, Dél-Amerika, Afrika, Indonézia és Ázsia dél-keleti része - esetében ezeken a betegségeken túl még a maláriával és sárgalázzal is számolnunk kell.
A Dr. Rose Magánkórház oltóközpontjában személyre szabott konzultáció keretében részletes felvilágosítást adnak az Önt érdeklő térség egészségügyi helyzetéről, kockázatairól, illetve az oltásokról nemzetközi oltási bizonyítványt állítanak ki.
Dr. Pintér Zsolt, a Dr. Rose Magánkórház oltóközpont vezetőjének tanácsa szerint hepatitis A ellen mindenképp ajánlatos beoltatnunk magunkat, ha a fenti országok valamelyikébe utazunk, hiszen ez a vírus a nem megfelelő higiénés körülmények között terjed, és elég, ha szennyezett csapvízből készült italokat, koktélokat, jégkockát, vagy szennyezett vízzel mosott zöldséget, gyümölcsöt fogyasztunk.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) az egyik legkomolyabb, az egész világot érintő betegségnek tartja a hepatitis B fertőzést, ezért nem szabad figyelmen kívül hagyni annak kockázatát sem. A hepatitis B vírus szexuális úton, vér és testnedvek által terjed, a fertőzést közvetíthetik fertőzött eszközök is - mint a borotva, körömvágó olló vagy közösen használt törülköző.
Afrika országaiban és a legtöbb trópusi országban nagy számban előfordul a hastífusz, amely a hepatitis A-hoz hasonló módon terjed. Olyan országokban, ahol rossz a közműellátottság, vagy könnyen szennyeződhet az ivóvíz, nagy járványokat okozhat. „A zsúfolt utcák, a közkedvelt turisztikai nevezetességek, éttermek és nyüzsgő piacok remek táptalajt jelenthetnek a vírus számára.” - figyelmeztet Pintér doktor.
Az egzotikus betegségek közül a maláriát érdemes még kiemelni, amely szinte az összes, magas páratartalommal rendelkező trópusi országban előfordul, ahol rengeteg a szúnyog, amelyek a maláriaparazitát terjesztik emberről emberre. Malária ellen nincs védőoltás, védekezni rovarirtó szerekkel, valamint malária elleni készítményekkel lehet.
A szakorvos szerint sokan az utolsó pillanatra hagyják az oltások beadatását, pedig érdemes megjegyezni, hogy általában az oltás beadásától számított egy hónap, amíg a védelem kialakul, és ha ismétlő oltásra is szükség van, akkor akár fél évet is kell hagyni a két oltás beadatása között. Az oltás általában több évre, a hepatitis B elleni oltás életre szóló védettséget biztosít.
Fotó: c.solmecke: Kleiner Cocktail gefällig...?
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
Közösségi hozzászólások: