SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A gyógyulás nehéz (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

B.Kiss Andrea [cikkei] - 2011-03-23
Felhívott ma a lányom, hogy haza jön a városból, ahol tanul, mert nagyon beteg lett. Fáj a feje, a torka, és rosszul érzi magát. Javasoltam, hogy útközben menjen be a szomszéd városban lévő házi orvosunkhoz, akihez azért vittük át anno a betegkártyánkat, mert a helyi orvosunk megfázásnak hitte a lányom perforált vakbelét, ami miatt életveszélybe került.

A szomszéd kisvárosban egyik unokatestvérem férje volt akkor a házi orvos, ezért bíztunk benne, és leadtuk neki a kártyánkat. Ő azonban az idén eladta a praxist, mert elköltözött, és mi megörököltünk egy nyugdíjas nőgyógyászt. Szerencsére nem sokszor voltunk még nála, de úgy hallottuk, hogy több, mint valószínű, jobban ért a női nemiszervekhez, mint a meghűléses betegségekhez, amivel leggyakrabban felkeresik.

A lányom bement tehát a nyugdíjas nőgyógyászból házi orvossá avanzsált doktor úrhoz, és annak rendje módja szerint kivárta a sorát. Amikor bejutott végre a rendelőbe, szembesült vele, hogy a dokink szabadságon van, ezért egy szemészorvosnő helyettesíti. Lehet, hogy ő sem volt annyira biztos a dolgában, mert csak egy általános gyógyszert írt fel, aminek a gyógyhatását még a hat elemit végzett szomszéd Erzsike néni is ismeri. De hát jól van az, legalább nem kell kikérnünk a mellékhatások végett a házi orvosunk vagy a gyógyszerészünk véleményét.:)


Apropó gyógyszerész!
A lányom hazajött a recepttel, amit szerettem volna kiváltani a helyi patikában. Persze nagy álmokat nem szőttem, ugyanis tudom, hogy a legtöbb orvosságot csak másnapra hozatja meg a gyógyszerésznőnk, nehogy sokáig benne feküdjön a pénze a termékekben. De azért bíztam benne, hogy egy ilyen általános gyógyszerből csak kerül egy-két dobozzal a polcokon. Hát, tévedtem. Kellett néhány órahossza, mire a szomszéd településről meghozatta.

Elgondolkodtató, hogy talán hamarabb meggyógyul az ember, ha nem tölt órákat az orvosi rendelő baktériumoktól terhelt várószobájában, meg a tabletták nehézkes és költséges beszerzésével, hanem saját tapasztalataira támaszkodva egy kis kamillás gőzöléssel, meleg citromos teával, vagy forralt borral kúrálja saját magát.

Fotó: canonier 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja