SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Figyelj jobban magadra!

Családinet [cikkei] - 2010-10-25
Napjainkat állandó monotonitás jellemzi: a napi 8-10 óra munka után hazafelé még berohanunk a boltba és bevásárolunk, megfőzzük a holnapi ebédet, megnézzük az esti film elejét, és fáradtan álomba zuhanunk, hogy holnap elölről kezdhessünk mindent. Ha van egy kis szabadidőnk, azt is csak a rutinszerű dolgokkal töltjük ki.
Figyelj jobban magadra!

Hiába „pihenünk”, mégis fáradtnak érezzük magunkat. Mi lehet ennek az oka? Sajnos gyakran nem vesszük észre testünk jelzéseit, amelyek arra utalnak, hogy egy kicsit lazítani kellene a tempón, vagy éppen tartalmasabb kapcsolatot kellene ápolnunk önmagunkkal.

Dr. Borbényi Erika a Napsugár Életház orvosa és életmód tanácsadója segítségével néhány apró praktikával is jelentősen változtathatunk az életmódunkon. Nem szükséges nagy dolgokra gondolnunk. Ha este hazaérünk és a tv helyett inkább sétálunk egyet vagy elővesszük a kedvenc könyvünket, máris sikerül a napi forgatagból egy kicsit kiszakadnunk. Egy kellemes illóolajos fürdő, vagy egy ízletes gyümölcstea átmelengeti fáradt testünket. Ha lefekszünk, gondoljuk végig a napunkat: vegyük sorba a jó és kevésbé jó dolgokat is. Ha a kellemetlenségeket újra átgondoljuk, akkor másnap már nem okoznak számunkra bosszúságot. A jó dolgok pedig segítenek, hogy holnap is vidáman ébredjünk és várjuk, hogy a következő nap milyen meglepetéseket tartogat majd számunkra.

Ha úgy szervezzük a napunkat, hogy egy órával hamarabb tudjunk lefeküdni, akkor reggel sokkal kipihentebben ébredünk. A felnőtt szervezet számára is fontos a legalább 7-8 óra alvás, az igazán pihentető pedig az, ha éjfél előtt sikerül elaludnunk. Nem baj, ha nem jön azonnal álom a szemünkre, hiszen már az is megnyugtatja a testünket, ha csak pihenünk az ágyban. A mennyiség mellett nagyon fontos a minőség is: igyekezzünk úgy kialakítani környezetünket, hogy minden rendelkezésre álljon a pihentető alváshoz.


A hétvégéken egy közös kirándulás a barátainkkal igazán kellemes perceket tartogathat számunkra. A friss levegő kitisztítja a tüdőnket, nem beszélve arról, hogy miközben jókat beszélgetünk és az őszi természetben gyönyörködünk, észrevétlenül égetjük a felhalmozódott kalóriákat. A napnak pedig nem is lehetne jobb befejezése, mint egy közösen elkészített és elfogyasztott vacsora.

Sajnos nagyon kevés időnk van arra, hogy igazán odafigyeljünk önmagunkra. Pedig ha fokozatosan átalakítjuk az életünket, akkor bizony rájövünk, hogy sokkal kiegyensúlyozottabbak és kipihentebbek vagyunk, mint korábban. Csak egy kis törődés, de szervezetünk többszörösen meghálálja. Nem csupán fizikailag, hanem lelkileg is feltöltődünk, amely hozzájárul, hogy kiegyensúlyozottabbak legyünk, ez pedig a külsőnkön is látható lesz majd.

Forrás: www.morpho.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja