SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A meddőségi génvizsgálat mindenki számára elérhető

Dr. Nagy Zsolt (PhD) [cikkei] - 2010-01-14
 [X]

A genetikai kutatások alapján úgy tűnik, hogy a meddőséggel küszködő párok 25-30%-ánál valamilyen örökletes (genetikai) tényező áll a probléma háttérben.

Ennek ellenére az érintett párok keveset tudnak a genetikai vizsgálatokról, és általában csak akkor veszik igénybe, amikor már többször sikertelen mesterséges megtermékenyítési programokon vannak túl. Ma már a géndiagnosztika mindenki számára elérhető szolgáltatást.

A meddőségi probléma mind a nőket, mind pedig a férfiakat érintheti. A genetikai kivizsgálást a meddőségi probléma elején érdemes elvégeztetni, mert (1) gyorsan tájékoztatást ad a pár genetikai hátteréről és a meddőség genetikai okairól, valamint (2) befolyásolja a gyermekvállalást.

Meddőségi probléma esetében javasolt a genetikai konzultáción való részvétel. A tanácsadás során lehetőség van a széleskörű genetikai tájékoztatásra, valamint a felmerülő kérdések megválaszolására.

A genetikai konzultáció után, de attól függetlenül is, el lehet végeztetni a meddőségi genetikai vizsgálatot. Nőnél és a férfinál külön-külön vagy egyszerre. A genetikai vizsgálatot csak egyszer kell elvégeztetni az életben, mert az örökítőanyag nem változik.

A vizsgálatok döntő többsége szájnyálkahártya-mintából elvégezhető. Az eljárás fájdalommentes, sebzést nem okoz, semmilyen előkészületet sem igényel, ezért a mintavétel akár otthon is elvégezhető. Ez esetben egy genetikai csomagot küldünk ki a megadott címre, amely tartalmazza a mintavételi eszközt.


Nőknél javasolt meddőségi génvizsgálat a (1) trombózis genetikai teszt, a (2) folsav genetikai teszt, a (3) CFTR genetikai teszt és a (4) kromoszóma-szerkezet vizsgálat.

Férfiaknál javasolt meddőségi génvizsgálat az (1) Y-kromoszóma genetikai teszt, a (2) CFTR genetikai teszt és a (3) kromoszóma-szerkezet vizsgálat.

Kérdezni szeretnék a meddőségi génvizsgálattal kapcsolatban.

Időpontot szeretnék kérni.

Mit kell tudni a genetikai csomag rendeléséről?

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja