SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Véralvadásgátlók új generációja

Családinet [cikkei] - 2009-12-19
Nyilvánosságra hozták a RE-COVER vizsgálat eredményeit. Az Amerikai Hematológiai Társaság éves ülésén ismertetett kutatás alátámasztotta, egy új, szájon át szedhető véralvadásgátló hatékonyságát, amely nemcsak eredményes ellenszer a visszatérő tromboembólia megelőzésére, hanem kevesebb vérzéssel is jár, mint az eddig alkalmazott terápiák.

A RE-COVER eredményei rég várt áttörést jelentenek az akut vénás tromboembólia kezelésében. A vizsgálat keretében az új orális véralvadásgátló készítményt a jelenleg leggyakrabban alkalmazott terápiás eljárással hasonlították össze. Az eredmények alapján vizsgált kezelési lehetőség ugyanolyan hatékonynak bizonyult a visszatérő tromboembólia megelőzésében, mint a korábbi terápiák, mindezt alacsonyabb vérzési kockázat mellett: a hatóanyag 37%-kal csökkentette az életet veszélyeztető, illetve 29%-kal az egyéb vérzések számát. Emellett a korábbi szerekkel ellentétben, nincs szükség rendszeres laboratóriumi vizsgálatokra és dózismódosításra a kezelés hatékonyságának megóvása érdekében, s a májat sem károsítja.

A RE-COVER vizsgálat bebizonyította, hogy a készítmény egyszerűbb és biztonságosabb alternatívája az életveszélyes vérrögök kezelésében eddig alkalmazott terápiáknak, s hatásos, kiszámítható és tartós véralvadásgátló hatást biztosít, anélkül hogy folyamatos laboratóriumi kontrollvizsgálatokra lenne szükség. Más gyógyszerekkel együtt szedve kevesebb mellékhatást okoz, ételek pedig egyáltalán nem befolyásolják hatékonyságát.

A tromboembólia, ahová a mélyvénás trombózis, valamint ennek életveszélyes akut szövődménye, a tüdőembólia is tartoznak, a harmadik leggyakoribb szív- és érrendszeri betegség világszerte (a koszorúér-betegségek és a stroke után). A tromboembólia Európában évente körülbelül 1,5 millió, Amerikában pedig 3 millió embert érint, s Európában több mint kétszer annyi ember halálát okozza, mint az AIDS, a mellrák, a prosztatarák és a közlekedési balesetek következtében összesen.


Ezen betegségek megelőzése és kezelése jelentős gazdasági terhekkel jár, ezért szükség van egy hatásos, biztonságos és szájon át kényelmesen beszedhető véralvadásgátló szerre, amelynek jól kiszámítható hatásai vannak, a lehető legkevesebb mellékhatással.

„A RE-COVER vizsgálat eredményei nagyon biztató hírt jelentenek a vénás tromboembólán átesett betegek számára, hiszen a kifejlesztett új terápia hatékony kezelést kínál anélkül, hogy korlátozná a betegek életét.”
- jelentette ki a bemutatott eredmények kapcsán Eve Knight, a betegeket tömörítő AntiCoagulation Europe szervezet vezetője.


(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja