SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fulladás a szárazon?

Családinet [cikkei] - 2008-06-09
Az Egyesült Államokban napjainkban történt sajnálatos esemény hívja fel a szülők figyelmét a strandolás veszélyeire. A 10 éves kisfiú néhány órával egy kisebb uszodai baleset után vesztette életét látszólag megmagyarázhatatlan okokból.

A száraz fulladás víz nélkül bekövetkező fulladást jelent. Ilyenkor a fulladás nem a vízzel való közvetlen interakció kapcsán következik be, hanem egy korábbi – ártalmatlannak vélt -  eset következménye, melynek során víz kerül a tüdőbe.

Gyermekek esetében különösen gyakori, hogy a vízben való úszás, játék során vizet nyelnek, ekkor azonban az ijedtségen és egy kis köhögésen kívül mást nem tapasztalhatunk. Mindenképpen fontos azonban figyelnünk a gyermek állapotát a későbbi órák folyamán is. A tüdőben rekedt kis vízmennyiség következtében ugyanis a vér oxigénellátása nem megfelelő, így a szív és az agy sem tudnak megfelelően dolgozni.

Száraz fulladás rendszerint a balesetet követő 1-24 órán belül fordul elő. Különösen veszélyeztetettek a rosszul, vagy épp először úszó gyermekek. Egyéb tüdőprobléma esetén, például asztmás gyermekek és felnőttek számára szintén kiemelten fontos állandó felügyeletet biztosítanunk vízben való tartózkodásuk idejére.

Természetesen nem kell lemondanunk a strandolásról ezen a nyáron sem, hiszen egy kis odafigyeléssel elkerülhetjük az esetleges komolyabb szövődményeket. Azonban akkor sem kell kétségbe esnünk, ha mégis megtörtént a baj, amennyiben ugyanis a baleset után folytonos köhögés, légszomj, vagy mellkasi fájdalom jelentkezne, úgy haladéktalanul forduljunk orvoshoz. Az idejében kezelt szövődmények a tüdők oxigén ellátásának normalizálásával teljes mértékben gyógyíthatóak.

A cikkel kapcsolatban érdeklődjön bővebben a Budai Tüdőközpontban.
web: www.tudokozpont.hu
email: info@tudokozpont.hu
tel: 06 30 6319309

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja