Szinte nincs is olyan ember, akinek a szervezetét ne viselné meg a napfény és a meleg hiánya. Reggel sötétben kelünk, alig világosodik, mikor elindulunk otthonról, a munkahelyünkön mesterséges világítás rontja a szemünket –és mire hazaérünk, megint csak sötét és színtelen minden.
Hogyan tehetjük mégis elviselhetővé ezeket a hónapokat? Ehhez szolgálunk néhány jó tanáccsal az alábbiakban.
1. Menjünk ki a szabadba! Sétáljunk, fussunk egy nagyot a kutyával, építsünk hóembert, hógolyózzunk a gyerekekkel –a friss levegő garantáltan csodákra képes!
2. Töltsük fel a vitaminraktárainkat! Ilyentájt a legfontosabb a sok zöldség és gyümölcs fogyasztása, lehetőleg nyersen. A gyümölcslevekből inkább a 100%-os gyümölcstartalmúakat és tartósítószertől menteseket vásároljuk.
3. Együnk egy kis csokit! Talán a legszigorúbb fogyókúrába is belefér egy kicsi kocka a kedvenc csokinkból, így szervezetünk repetázhat endorfinból, vagyis boldogsághormonból.
4. Kerüljük az agresszív, brutális jeleneteket tartalmazó filmeket! Válasszunk inkább romantikus vígjátékokat vagy ismeretterjesztő filmeket, meséket.
5. Vegyük körül magunkat zöld növényekkel! Tegyünk sok cserepes virágot a lakás minden helyiségébe! Igazán szívmelengető látvány ilyenkor a cserépben nevelt tulipán, jácint, nárcisz látványa, ezeket a tavaszi hagymásokat a legtöbb virágboltban előhajtatva árulsítják.
6. Öltöztessük vidám színekbe a lakásunkat! Nincs lehangolóbb, mint ha a kinti szürkeség után a benti környezetünk is színtelen, unalmas. Vegyük körül magunkat napsárga, piros, narancs színekkel. Ennek legegyszerűbb módja, ha lecseréljük a díszpárnák és ülőalkalmatosságok huzatát és ilyen színű függönyt teszünk fel. Máris beköszönt hozzánk a tavasz!
7. Kényeztessük magunkat! Egy jó forró, aromaterápiás fürdő, kellemes zene, illatos tea –mind-mind hozzájárulnak hangulatunk javításához!
Kockázatot hordoznak az otthoni víztisztitók a Semmelweis Egyetem szakértője szerint
Magyarországon általában semmi nem indokolja, hogy tisztított ivóvizet igyunk. A Semmelweis Egyetem közegészségtudományi szakértője szerint a vélt szennyeződéseket eltávolító háztartási berendezések ugyanakkor számos egészségügyi kockázatot hordoznak, és sok esetben rontják a vezetékes víz mikrobiológiai minőségét.
A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága
A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.
A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia
Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.
Azt mondták neki, sosem lehet anya - Egy nő, aki dacolt minden előítélettel
Tonje Grønbeck története inspiráló bizonyítéka annak, hogy az igazi szeretet és kitartás felülírhat minden akadályt. A spinalis muszkuláris atrófiával (SMA) élő nőnek orvosai azt mondták, sosem lehet anya. De ő és párja, Morten, nem hagyták, hogy mások véleménye befolyásolja az életüket. Ma pedig két gyönyörű lány boldog édesanyja.
Közösségi hozzászólások: