SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Védekezzünk a téli depresszió ellen!

Nágel Zsuzsi [cikkei] - 2004-02-14
Szinte nincs is olyan ember, akinek a szervezetét ne viselné meg a napfény és a meleg hiánya. Reggel sötétben kelünk, alig világosodik, mikor elindulunk otthonról, a munkahelyünkön mesterséges világítás rontja a szemünket –és mire hazaérünk, megint csak sötét és színtelen minden.

Hogyan tehetjük mégis elviselhetővé ezeket a hónapokat? Ehhez szolgálunk néhány jó tanáccsal az alábbiakban.
Védekezzünk a téli depresszió ellen!

1. Menjünk ki a szabadba! Sétáljunk, fussunk egy nagyot a kutyával, építsünk hóembert, hógolyózzunk a gyerekekkel –a friss levegő garantáltan csodákra képes!
2. Töltsük fel a vitaminraktárainkat! Ilyentájt a legfontosabb a sok zöldség és gyümölcs fogyasztása, lehetőleg nyersen. A gyümölcslevekből inkább a 100%-os gyümölcstartalmúakat és tartósítószertől menteseket vásároljuk.
3. Együnk egy kis csokit! Talán a legszigorúbb fogyókúrába is belefér egy kicsi kocka a kedvenc csokinkból, így szervezetünk repetázhat endorfinból, vagyis boldogsághormonból.
4. Kerüljük az agresszív, brutális jeleneteket tartalmazó filmeket! Válasszunk inkább romantikus vígjátékokat vagy ismeretterjesztő filmeket, meséket.
5. Vegyük körül magunkat zöld növényekkel! Tegyünk sok cserepes virágot a lakás minden helyiségébe! Igazán szívmelengető látvány ilyenkor a cserépben nevelt tulipán, jácint, nárcisz látványa, ezeket a tavaszi hagymásokat a legtöbb virágboltban előhajtatva árulsítják.
6. Öltöztessük vidám színekbe a lakásunkat! Nincs lehangolóbb, mint ha a kinti szürkeség után a benti környezetünk is színtelen, unalmas. Vegyük körül magunkat napsárga, piros, narancs színekkel. Ennek legegyszerűbb módja, ha lecseréljük a díszpárnák és ülőalkalmatosságok huzatát és ilyen színű függönyt teszünk fel. Máris beköszönt hozzánk a tavasz!
7. Kényeztessük magunkat! Egy jó forró, aromaterápiás fürdő, kellemes zene, illatos tea –mind-mind hozzájárulnak hangulatunk javításához!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja