SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Mikor tér vissza a szaglás koronavírus-fertőzés után?

Családinet [cikkei] - 2021-10-27
 [X]

A szagok megkülönböztetése nagyon fontos, hiszen ez a tulajdonságunk akadályozza meg a romlott élelmiszerek fogyasztását, jelzi a káros anyagok szivárgását, stb. A COVID-19 egy olyan vírus, amihez gyakran párosul szaglásvesztés. Összegyűjtöttünk néhány információt és hasznos ötletet a gyorsabb gyógyulás érdekében.

Mindannyian másképp érezzük az illatokat, mint ahogy alkotóik megálmodták: például az illatszerekben az aldehidek (olyan vegyületek, amelyekkel a parfümőrök tiszta fehérnemű vagy fagyos frissesség érzést keltenek) jobban érezhetőek azok számára, akik túlérzékenyek a szagokra.

Tökéletes minta lehet a Comme Des Garcons 2 nevű parfüm, ami a https://makeup.hu/categorys/3/ linkre kattintva megtalálható több más illatszerrel együtt. Általában citrusos gyógyírként szokták nevezni, viszont az illatokra túlérzékeny személyek sokkal jobban fogják érezni az aldehid-frissességet, más jegyek nélkül.


Meddig tart a szagláshiány?

Az orvosok még nem adtak egyértelmű választ arra, meddig tart a szaglás teljes helyreállítása koronavírus után. Több hetes időintervallumot szoktak mondani, de esetenként a rehabilitáció hónapokig is eltarthat. Kezdjük ott, hogy az orrüregre és az agykéregben működő idegsejtekre ható COVID-19 képes teljesen megváltoztatni a szaglást.

Néha a koronavírus-betegség “eredményeként” friss kenyér, mosogatószer, fehér tea, kávé vagy romlott hús utóillatokat érezhetünk... Vagyis helytelenül határozzuk meg az aromákat. Ilyenkor a vírus megfertőzi az orrnyálkahártyát és a szinuszokat, ahol nyálka és genny halmozódik fel. Leküzdése ügyességet, kitartást, egy kis odafigyelést kíván maga után - és egy kiváló gyógytornászt. Viszont ne feledjük: először a gyulladástól kell megszabadulni! Ellenkező esetben az egész csak időpocsékolás lesz.


Keressünk ismerős illatokat

Hozzunk létre egy gyermekkortól ismerős illatpalettát - vásároljunk például rózsa, eukaliptusz, szegfűszeg, levendula illóolajokat. Nyissuk ki egyesével és lélegezzük be 20 másodpercen át. Próbáljunk emlékezni erre az illatra, összpontosítsunk rá teljesen. Például az eukaliptusznak fűszeres, friss és enyhén balzsamos, stb. illata van. 20 másodperc múlva zárjuk be, vegyünk néhány mély lélegzetet, és lépjünk tovább egy másik aromához.

illóolaj

Figyelem! Nem érdemes túl élénk dolgokat “szaglászni” abban reménykedve, hogy sikerül gyorsan regenerálni az érzékszervünket. Felejtsük el a fokhagymát vagy az ecetet! Az éles aromák megsértik az orrnyálkahártyát, amit a vírus már amúgy is gyengébbé tett. A fahéj, bors, citrom, narancs tökéletes választás a feladatra. Tudományosan bizonyított, hogy gyorsabban visszanyerték a szaglásukat azok, akik citrusfélékkel “gyakoroltak”. Ha esetleg kellemetlenséggel tölt el a mandarin vagy a grapefruit illata, jobb elkerülni a minden citrusfélét. Az emberi agy úgy van kitalálva, hogy egy tárgy látványa, az azzal való érintkezés segít érzékelni az illatát. Így a szaglórendszer fokozatosan kapcsolatba kerül a külvilággal. Tudósok ezért azt javasolják, hogy gyakran szimatoljunk gazdag és számunkra kedves aromákat, legyen szó sült csirkéről, friss fűszernövényekről, pékárukról, stb.

Reméljük, ez az összeállítás a Makeup-tól segít a minél gyorsabb gyógyulásban. Sok sikert, tartsuk be a koronavírus elleni intézkedéseket és ismerkedjünk jobbnál jobb illatokkal!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Közeledik a tavasz, gyakoribb a migrén?

A migrénesek pontosan tudják, melyek azok a triggerek, amelyek kiváltják náluk a görcsös fájást. Leggyakrabban bizonyos ételeket, fényt, hangokat, stresszt szokás emlegetni, de sokan vannak, akiket az időjárásváltozás visel meg. Dr. Para Szabolcs, a Neurológiai Központ neurológusa a közeledő tavaszi frontok kapcsán beszélt a migrén kezelési lehetőségeiről.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja